اپل چهار مدل آیفون ۱۶ را با تراشه A18 عرضه می‌کند

کدهای کشف‌شده جدید برنامه های اپل برای عرضه چهار مدل آیفون ۱۶ در سال جاری را تایید می‌کند و نشان می‌دهد که همه دستگاه‌ها دارای تراشه A18 خواهند بود. در این کدها، به شماره مدل‌های جدیدی اشاره شده که با آیفون‌های موجود مرتبط نیستند و از طرح شماره‌گذاری اپل برای دستگاه‌های پرچمدار خود استفاده می‌کنند.

کد شامل شناسه‌های آیفون زیر است :

 • iPhone17,1
 • iPhone17,2
 • ,iPhone17,3
 • ,iPhone17,4
 • ,۴iPhone17
 • iPhone17,5

هر پنج مورد با یک عدد شروع می‌شوند که نشان می‌دهد اپل قصد دارد از همان تراشه برای آنها استفاده کند. در مدل‌های آیفون ۱۵ که تراشه‌های متفاوتی دارند، شناسه‌های داخلی دارای اعداد جداگانه هستند.

 • آیفون ۱۵ – آیفون ۱۵، ۴
 • آیفون ۱۵ پلاس – آیفون ۱۵، ۵
 • آیفون ۱۵ پرو – آیفون ۱۶، ۱
 • آیفون ۱۵ پرو مکس – آیفون ۱۶، ۲

سری آیفون ۱۶ با تراشه یکسان

اپل آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس را با تراشه A16 بایونیک روانه بازار کرد، در حالیکه آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس با A17 پرو عرضه شدند که تفاوت بیشتری بین مدل‌های پرو و غیرپرو ایجاد کرد. بسیاری از کاربران از این تصمیم راضی نبودند و حالا مشخص شده این حرکت با‌توجه‎‌به اینکه فقط آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس به‌دلیل چیپست از هوش اپل پشتیبانی می‌کنند، اشتباهی بزرگ بوده است.

اپل چهار مدل آیفون 16 را با تراشه A18 عرضه می‌کند

آیفون‌های اپل معمولاً شناسه را به تراشه گره می‌زنند. هرچیز که به تراشه A16 مجهز شده، دارای شناسه‌ای است که با ۱۵ شروع می‌شود و دستگاه‌های قبلی که تراشه A15 داشتند، همه دارای شناسه‌ای بودند که با ۱۴ شروع می‌شد. همین امر در مورد شناسه ۱۳,x (A14) و شناسه ۱۲,x (A13) صدق می‌کند.

بنابراین، اگر اپل از طرح شماره‌گذاری شناسه‌ای که سال‌ها استفاده می‌کرده، پایبند باشد، هر چهار مدل آیفون ۱۶ دارای تراشه یکسان خواهند بود و این خبر مطابق با شایعات و افشای اطلاعات قبلی است. ما چندین شایعه شنیده‌ایم که دستگاه‌ها تراشه مشترکی خواهند داش، و یک افشاگری کد قبلی در ماه مارس نیز شناسه‌های مشترک را تایید کرد.

توجه داشته باشید که پنج شماره مدل ذکر شده است و تنها چهار عدد با خط تولید آیفون ۱۶ آینده مرتبط هستند. پنجمین گوشی به‌طور بالقوه می‌تواند یک آیفون SE آینده باشد، اما در حال حاضر راهی برای تعیین اینکه آن دستگاه چیست، وجود ندارد.

در حالی که انتظار داریم هر چهار مدل آیفون ۱۶ از تراشه جدید A18 استفاده کنند، اپل همچنان می‌تواند بین مدل‌های استاندارد و مدل‌های پرو تفاوت قائل شود، وحتی نام‌های جداگانه A18 و A18 Pro را به تراشه‌ها بدهد. اپل ممکن است از تراشه‌های A18 با تعداد هسته‌های پردازشگر گرافیکی کمتر (اعم از محفظه یا غیرفعال) برای مدل‌های آیفون ۱۶ استفاده کند، در حالی که تراشه‌های با پردازنده گرافیکی بهتر را برای سری آیفون ۱۶ پرو ذخیره می‌کند.

منطقی است که هر چهار مدل آیفون ۱۶ و آیفون SE آینده، همگی دارای تراشه A18 یکسان باشند، زیرا ویژگی‌های هوشمند اپل در iOS 18 معرفی شده‌اند. در واقع، Apple Intelligence به یک تراشه پرقدرت برای اجرای ویژگی های هوش مصنوعی در دستگاه نیاز دارد. در حال حاضر، فقط آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس می‌توانند از هوش اپل استفاده کنند و اپل احتمالاً می‌خواهد مطمئن شود که تمام دستگاه‌های آینده قدرت لازم برای یادگیری ماشین و وظایف هوش مصنوعی را دارند.

Adblock test (Why?)

منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.