اپل به فرانسه وعده داد که آیفون ۱۲ را برای کاهش تشعشعات به‌روزرسانی می‌کند

چند روز پیش، آژانس ملی فرکانس فرانسه (ANFR) به دلیل انتشار بیش از حد مجاز امواج الکترومغناطیسی براساس قوانین اتحادیه اروپا، توسط آیفون ۱۲، فروش این دستگاه را در فرانسه ممنوع کرد. سازمان ANFR در بررسی‌های خود متوجه شد که نرخ جذب ویژه (SAR) این گوشی‌ها بالاتر از حد قانونی است.

به علت این مشکل، سازمان ANFR به اپل یک اولتیماتوم داد و خواستار استفاده از تمامی ابزارهای موجود برای حل این مشکل شد. در غیر این صورت، سازمان ANFR تهدید کرده است که تمام واحدهای آیفون ۱۲ که تابه‌حال در فرانسه فروخته شده است را بازخوانی می‌کند.

حال اپل به این موضوع پاسخ داده است. این شرکت وعده داده است که یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای آیفون ۱۲ منتشر خواهد کرد که مشکل نرخ جذب ویژه (SAR) را حل کند. این به‌روزرسانی نرم‌افزاری احتمالاً باعث کاهش انتشار امواج الکترومغناطیسی توسط iPhone 12 و رفع ممنوعیت فروش آن در فرانسه خواهد شد.

این تصمیم اپل نشان می‌دهد که شرکت تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات فنی دستگاه‌های خود انجام می‌دهد و تمام تلاش خود را برای رضایت مشتریان و پایبندی به قوانین و مقررات صنعت انجام می‌دهد.

اپل به فرانسه وعده داد آیفون 12 را برای کاهش تشعشعات به‌روزرسانی می‌کند

تست‌ اعتبارسنجی ANFR بر روی آیفون ۱۲

مشخص نیست که این به‌روزرسانی نرم‌افزار دقیقاً چه کاری انجام می‌دهد. اما اپل مطمئن است که نگرانی‌های آژانس فرانسوی را کاهش می‌دهد. سازمان فرانسوی ANFR مسئول بررسی و اعتبارسنجی سطح جذب امواج الکترومغناطیسی (SAR) توسط گوشی‌های همراه است. در حالی که در بسیاری از کشورها، آزمایشات SAR فقط برای سر و بدن انجام می‌شود، ANFR در فرانسه این تست را بر روی اندامی که با گوشی همراه در تماس است نیز انجام می‌دهد.

به عبارت دیگر، مشکلی که ANFR با این گوشی همراه داشت، مربوط به سطح جذب امواج گوشی همراه در زمان نگه‌داشتن آن در دست بود. اپل در بیانیه خود تایید کرده است که یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری را برای کاربران فرانسوی منتشر خواهد کرد تا با پروتکل استفاده شده توسط ANFR سازگار شود. شرکت اپل اضافه کرد: این مربوط به یک پروتکل آزمایشی خاص است که توسط نظارت کنندگان فرانسوی استفاده می‌شود و یک نگرانی امنیتی نیست.

به‌طور کلی، این بیانیه مشخص می‌کند که اپل در حال همکاری با سازمان فرانسوی ANFR است تا مشکلات SAR مربوط به این گوشی‌های همراه را حل کند. به این ترتیب، امکان ادامه فروش این محصول در فرانسه را فراهم کند.

واکنش اتحادیه اروپا

مقامات بلژیک، آلمان و ایتالیا نیز نسبت به سطح انتشار موج‌های الکترومغناطیسی توسط دستگاه‌های iPhone 12 ابراز نگرانی کرده‌اند. آن‌ها از اپل خواسته‌اند که این به‌روزرسانی را برای کل اتحادیه اروپا صادر کند. با توجه به درخواست مقامات اروپایی، احتمالاً اپل به‌زودی اپدیت جدیدی را برای این گوشی همراه عرضه خواهد کرد.

بنابراین دولت فرانسه اعلام کرد، پس از عرضه به‌روزرسانی، دستگاه‌های iPhone 12 به سرعت مورد آزمایش قرار خواهند گرفت. در صورتی که سطح انتشار EMF این دستگاه‌ها با محدوده مجاز سازمان ملی فرکانس‌های رادیویی (SAR) همخوانی داشته باشد، فروش آن‌ها به‌طور فوری ازسرگرفته خواهدشد.

این تدابیر نشان می‌دهد که دولت‌ها و مقامات اروپایی در حال تلاش برای حفاظت از سلامت عمومی هستند و به‌طور جدی به اثرات منفی سطح انتشار EMF توجه می‌کنند. همچنین یادآور می‌شود که استفاده از فناوری‌های بی‌سیم نیازمند توجه و نظارت دقیق است تا از هرگونه خطر برای سلامتی انسان‌ها جلوگیری شود.

Adblock test (Why?)

منبع خبر

whistle

doornegar.com

این وبلاگ، جایگزین سیگار برای نگارنده آنست. ظاهربین نباشیم و ظاهرسازی هم نکنیم. این رسانه، متعهد است سکان جهت دهی افکار عمومی را از بوق های تبلیغاتی سنتی و زرد پس بگیرد. تم(پوسته) این بنگاه بازنشر خبر، ترکیبی از رنگ سبز واتساپ، پیمایش بینهایت اینستاگرام و دارک مود توییتر هست. انواع تبلیغات و آگهی شما پذیرفته می شود. برای رزرو جایگاه پیام بازرگانی خود، به شماره ۰۹۳۰۴۲۸۲۵۳۱ پیغام واتساپی دهید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.