اپل امکان استفاده از دستیار صوتی سیری را برای تجهیزات دیگر کمپانی‌ها نیز ممکن کرد

اپل در مراسم WWDC 2021 در بخش نرم افزار و سیستم عامل کولاکی به پا کرد؛ پس از معرفی آخرین نسخه از سیستم عامل‌های اختصاصی نظیر MacOS و iOS، این شرکت خبر استفاده از دستیار صوتی Siri را برای تجهیزات دیگر برندها تأیید کرد. آیا انحصار طلبی سیری به نفع کاربران کاهش یافته است؟ کنترل بر تمام بخش‌های منازل با دستیار صوتی سیری.

اپل ساعاتی پیش و در جریان مراسم WWDC خود به یک نکته جالب توجه اشاره کرد؛ به گفته اپل تمامی سازندگان لوازم جانبی HomeKit می‌توانند تا اواخر سال جاری میلادی کنترل دستیار صوتی اپل موسوم به Siri را در تجهیزات خود مورد استفاده قرار دهند. در صورتی که تجهیزات مورد بحث به شبکه شما متصل شده (که در غالب موارد نیز متصل هستند)، دستیار صوتی از طریق HomePod قابل هدایت است.

Capture3.JPG

شرکت اپل تا کنون اشاره‌ای به لیست شرکت‌ها و محصولاتی که استفاده از Siri را در دستور کار خود قرار می‌دهند نکرده اما در حین کنفرانس، استفاده از این دستیار صوتی برای کنترل ترموستات شرکت Ecobee در یک منزل به نمایش درآمد. افزون بر آن، اپل برخی از ویژگی‌های جدید مورد استفاده در پلتفرم منازل هوشمند خود را نیز معرفی کرد. از جمله موارد تازه وارد می‌توان به Home Keys اشاره کرد.

Capture2.JPG

به لطف استفاده از Home Keys می‌تواند از راه دور به باز و یا قفل کردن درب‌ها بپردازید؛ این ویژگی هم اکنون در اپلیکیشن Wallet پشتیبانی می‌شود. همچنین بد نیست بدانید که HomePod Mini از اواخر سال جاری میلادی از سرویس استریم صوتی Lossless (بی اتلاف) برای Apple Music پشتیبانی خواهد کرده و می‌تواند به عنوان اسپیکر تلویزیون نیز به ایفای نقش بپردازد؛ مانند HomePod با سایز بزرگ یا همان استاندارد.

Capture.JPG

HomePod هم اکنون از دستورات Apple TV پشتیبانی کرده و SharePlay نیز با Apple TV سازگار شده است. نکته‌ای دیگر که در این بخش از سوی اپل اعلام شد، پشتیبانی Apple Watch از ویژگی هوم پاد Intercom است. در نهایت باید گفت که تقریباً تمامی ویژگی‌های یاد شده از پایان سال جاری قابل بهره برداری خواهند بود.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *