اپل احتمالا روی ژست‌های حرکتی جدید برای هدست ویژن پرو کار می‌کند

اپل اخیراً به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای آخرین مدل از ایرپاد پرو منتشر کرده است که با ارائه‌ی ژست‌های حرکتی جدید، پاسخگویی یا رد تماس‌ها را با حرکت سر ممکن می‌کند. اکنون به‌نظر می‌رسد که اپل روی توسعه‌ی ژست‌های حرکتی مشابه برای هدست ویژن پرو کار می‌کند.

به نوشته‌ The Mac Observer، اپل پتنتی در اداره‌ی ثبت اختراع و تجارت ایالات متحده (USPTO) ثبت کرده است که به سیستم کنترلی جدید برای تنظیم دستگاه از طریق حرکات سر اشاره می‌کند.

پتنت منتشر شده توسط اپل برای کنترل رابط کاربری دستگاه‌های پوشیدنی توسط حرکت سر

Apple

در متن پتنت اپل چنین آمده است: «براساس تغییرات وضعیت سر، مقدار عددی تنظیمات دستگاه، به‌عنوان مثال مقدار روشنایی نمایشگر یا حجم صدا و موقعیت اسلایدر مرتبط با آن نیز تغییر می‌کند. جهت حرکت سر با جهت حرکت اسلایدر تنظیم مورد نظر، هم‌خوانی دارد.»

طبق توضیحات پتنت، این فناوری برای «دستگاهی که روی سر نصب می‌شود» توسعه یافته است. اپل احتمالاً این فناوری را در هدست ویژن پرو به عنوان روشی جدید برای کنترل هدست و به عنوان یک قابلیت دسترسی (Accessibility) ارائه خواهد کرد.

مقاله‌های مرتبط

سیستم‌عامل visionOS درحال حاضر به کاربران اجازه می‌دهد تا با حرکت سر خود به عناصر مختلف رابط کاربری اشاره کنند. با انتشار فناوری مورد بحث، احتمالاً کنترل همه‌ی بخش‌های رابط کاربری هدست واقعیت مجازی اپل تنها با حرکت سر و نگاه کردن به عناصر مختلف ممکن می‌شود.

Adblock test (Why?)

منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.