فهرست بستن

اپل اجرای macOS در آیفون و اتصال گوشی به مانیتور با داک را آزمایش می‌کند

یکی از افشاگران دنیای فناوری فاش کرده که اپل در حال آزمایش قابلیت اجرای macOS در آیفون است و می‌خواهد با امکان پذیر کردن اتصال آیفون به مانیتور بوسیله داک، تجربه یک دسکتاپ کامل را برای کاربران به ارمغان بیاورد.

اپل در جریان کنفرانس WWDC 2020 از مک مینی مجهز به چیپ A12Z بایونیک رونمایی کرد که توانایی اجرای macOS از طریق Rosetta 2 را داشت. حال به گزارش Gizmochina و به نقل از افشاگری با نام کاربری «MauriQHD» در توییتر، کمپانی کوپرتینویی نسخه اولیه macOS را برای آیفون توسعه داده است.

آنطور که گزارش شده اپل نمونه اولیه یک داک مشابه داک DeX سامسونگ را هم ساخته و در حال آزمایش کردن آن است تا امکان اتصال گوشی به مانیتور و تجربه دسکتاپ کامل را برای کاربران فراهم کند. در ادامه گزارش نوشته شده که اپل سال‌ها مشغول ساخت داک برای آیفون بوده است.

البته این خبر هنوز توسط اپل تأیید نشده بنابراین باید با کمی شک و تردید به آن نگریست. با توجه به اینکه اپل قصد دارد مک‌های آینده را به پردازنده اختصاصی «اپل سیلیکون» مجهز کند، یکپارچه شدن آیفون و مک چندان دور از انتظار نیست، ضمن اینکه مک مینی مجهز به چیپ A12Z بایونیک نیز برنامه‌های دسکتاپ را به راحتی اجرا می‌کند. با این تفاسیر می‌توان به معرفی چنین قابلیتی در آینده امیدوار بود.

ایده یکپارچه کردن گوشی و دسکتاپ در گذشته توسط شرکت‌های دیگری نیز دنبال شده است. علاو بر سامسونگ، شرکت ریزر با داک Project Linda اجازه تبدیل کردن گوشی گیمینگ ریزر فون به یک آلترابوک با قرار دادن آن روی ترک پد را امکان پذیر کرد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *