فهرست بستن

اولین تصاویر کارت‌های گرافیک دلربا EVGA RTX 3090 را اینجا ببینید

EVGA یکی از برندهای محبوب کارت‌های گرافیک انویدیا است و مشتریان همیشگی خود را دارد. این کمپانی امروز اولین تصاویر از کارت‌های کاستوم GeForce RTX 3090 خود را منتشر کرد که می‌تواند برای دلربا جذاب باشد. EVGA دو مدل GeForce RTX 3090 FTW3 و XC3 را با ایرکولر آماده کرده است.

kbULlLB2v3qNNkRR.jpg

FTW3 مدل گران قیمت و رده بالا EVGA برای علاقه‌مندان است که از یک کولر عظیم الجثه و مدار تغذیه پرقدرت بهره می‌برد. این کارت توسط سه کانکتور 8 پینی تغذیه می‌شود. جالب اینکه EVGA ضخامت اجزای محفظه کولر را به حداقل رسانده است تا بتوان فضای بیشتری را صرف حرارت گیر بزرگ‌تر کرد. البته این کارت دارای نورپردازی RGB نیز هست.

AWuz8rRMmXZYHyhC.jpg

مدل دوم XC نام دارد و یک گزینه اقتصادی با فرکانس‌های مشابه یا نزدیک به مشخصات مرجع و کولر کاستوم است. این کارت که دو شکاف توسعه را اشغال می‌کند، از یک کولر با سه فن بهره می‌برد. کارت گرافیک GeForce RTX 3090 XC توسط دو کانکتور 8 پینی تغذیه می‌شود.

برای مدل XC قیمت نزدیک به قیمت پایه انویدیا یا 1500 دلار مصور است. در طرف دیگر FTW3 یک مدل تمام کاستوم رده بالا قیمت بالاتر خواهد بود. همچنین برای مدل FTW3 اورکلاک کارخانه‌ای چشمگیر، استفاده از تراشه‌های مرغوب‌تر و توان طراحی گرمایی بالاتر متصور است.

EVGA یک نسخه دیگر از کارت گرافیک GeForce RTX 3090 FTW3 را با خنک کننده مایع AiO نیز عرضه می‌کند. همچنین کارت پرچم‌دار Kingpin هم در راه است. متاسفانه قیمت رسمی کارت های گرافیک EVGA RTX 3090 اعلام نشده است.

اخیراً انویدیا خبر از دو تغییر مهم در رابطه با عرضه سری RTX  30 داده است. حالا زمان انتشار بررسی‌های کارت گرافیک RTX 3080 تغییر کرده است. در اصل قرار بود بررسی‌های رسمی کارت‌های گرافیک RTX 3080 در روز دوشنبه منتشر شود اما به چهارشنبه موکول شده است.

همچنین انویدیا اعلام کرده فروش کارت گرافیک RTX 3070 از روز 24 مهر آغاز می‌شود که  احتمالاً در همان روز شاهد انتشار بررسی‌های کارت گرافیک RTX 3070 خواهیم بود. RTX 3070 ارزان‌ترین کارت از سری RTX 30 است. انویدیا با کارت 500 دلاری RTX 3070 وعده کارایی بهتر از کارت گرافیک پرچم‌دار RTX 2080 Ti را داده است.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *