فهرست بستن

اولین بنچمارک رسمی GeForce RTX 3080 – عملکرد فراتر از تصور

کمپانی انویدیا پس از معرفی کارت گرافیک‌های سری GeForce RTX 30 Ampere از اولین بنچمارک رسمی GeForce RTX 3080 نیز رونمایی کرد. در این بنچمارک(‌ها) ما شاهد بهبود عملکرد دو برابری هستیم، جایی که GeForce RTX 3080 ظاهرا تا دو برابر بهتر از GeForce RTX 2080 عمل می‌کند حتی در عنوانی بدون Ray Tracing یا DLSS.

دیشب انویدیا از نسل بعدی کارت گرافیک‌های خود با معماری Ampere رونمایی کرد و حالا شاهد عملکرد GeForce RTX 3080 هر چند به شکل کوتاه هستیم. به نظر می‌رسد که وعده کارایی تا دو برابر نسبت به GeForce RTX 2080 چندان بی ربط نبوده و این یعنی حتی پرچمدار نسل قبلی RTX 2080 Ti نیز قافیه را به مدل جدید واگذار خواهد کرد.

اولین بنچمارک رسمی GeForce RTX 3080

در اسلاید منتشر شده انویدیا گرافیک GeForce RTX 3080 را با مدل GeForce RTX 2080 و همچنین GeForce GTX 1080 با معماری Pascal در سه عنوان Control و Minecraft RTX و Borderlands 3 مقایسه کرده است.

در Control و Minecraft RTX فناوری DLSS فعال شده. در واقع اگر انویدیا تنها عناوینی را به نمایش می‌گذاشت که از RTX و DLSS استفاده می‌کنند، مقایسه برای ما کمی سخت می‌شد تا افزایش عملکرد واقعی هسته‌های اصلی را متوجه شویم زیرا هسته‌های RT و Tensor مشخصا روی کارایی تاثیر گذار هستند. خوشبختانه تیم سبز تصمیم گرفته تا عملکرد گرافیک جدید خود در بازی Borderlands 3 را نیز به نمایش گذارد که از RTX یا DLSS پشتیبانی نمی‌کند.

در همین عنوان اما شاهد هستیم که کارایی تقریبا 2 برابر افزایش یافته جایی که از تقریبا 30 فریم به بیش از 60 فریم بر ثانیه با بالاترین سطح تنظیمات دست پیدا خواهیم کرد. در Control و Minecraft RTX نیز GeForce RTX 3080 عملکرد خارق العاده‌ای را بجای گذاشته و 80 فریم بر ثانیه را در وضوح 4K ارائه می‌دهد که دو برابر بهتر از 40 فریم RTX 2080 می‌باشد.

اگر Borderlands 3 را به عنوان یک نقطه برای ارزیابی عملکرد GeForce RTX 3080 در نظر بگیریم، گیمرها می‌توانند برای تجربه بدون مشکل 4K 60FPS در بالاترین تنظیمات ممکن روی آن حساب کنند. بدون شک بسیاری منتظر هستند تا ببینند AMD Big Navi طی ماه‌های آینده چطور با سری Ampere رقابت خواهد کرد.

اولین بنچمارک رسمی GeForce RTX 3080

بیشتر بخوانید: گرافیک GeForce RTX 3090 معرفی شد – 50 درصد سریع‌تر از TITAN

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *