فهرست بستن

اولین اسکار صنعت بازی ویدیویی – مستند Colette برنده اسکار بهترین فیلم کوتاه

مراسم اسکار امسال با تمام حواشی‌ای که در نحوه برگزاری و خبررسانی آن داشت، خبری مسرت بخش نیز برای صنعت بازی‌های ویدیویی به ارمغان آورد. مستند کوتاه Colette اولین اسکار صنعت بازی ویدیویی را به دست آورد. یک مستند کوتاه از بازی واقعیت مجازی Medal of Honor: Above and Beyond توانست تا در بخش بهترین مستند (کوتاه) سال2021 برنده شود. این فیلم کوتاه توسط استودیو Oculus و EA Respawn تولید شده است. برای جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

جزئیات انتخاب مستند Colette برنده اسکار بهترین فیلم کوتاه

مراسم اسکار ۲ شب گذشته با روال عادی اکثر سال‌های این مراسم متفاوت بود. این رویداد دو ماه دیرتر از زمان معمول برگزاری خود روی داد و اجرای مراسم هم در دو نقطه متفاوت در هالیوود و یونیون استیشن لس آنجلس تقسیم شد. علاوه بر آن، اکثر این فیلم‌ها در زمان تعطیلی سالن‌های نمایش به دلیل همه گیری ویروس کرونا نمایش داده شدند. در این مراسم فیلم‌های جالب و جدید (در موضوع و تنوع نفرات) توانستند جوایز اسکار را از آن خود کنند اما در کمال تعجب، فیلم Colette در بخش مستند کوتاه توانست اولین جایزه اسکار صنعت بازی‌های ویدیویی را کسب کند.

اولین اسکار صنعت بازی ویدیویی - مستند Colette برنده اسکار بهترین فیلم کوتاه 01

Colette یک فیلم کوتاه در مورد بازی مدال افتخار : شجاع و فراتر از آن است. این فیلم داستان کولت مارین کاترین، یکی از اعضای مقاوت فرانسه (پارتیزان) در برابر رژیم نازی است که برای اولین بار پس از 74 سال به آلمان بازگشت. وی در طول مدت حضورش در این کشور از اردوگاه‌های کار که برادرش در آنجا کشته شده بود بازدید کرد. آنتونی گیاکچینو کارگردانی این فیلم را بر عهده داشت. مایک دوران، مدیر تولید استودیو Oculus گفت: “قهرمان واقعی خود کولت است که داستان خود را با صداقت و قدرت به اشتراک گذاشته است. مواجهه با گذشته جرئت و فداکاری زیادی می‌طلبد.”

بر خلاف تشویق و جوایزی که این فیلم مستند توانست دریافت کند، بازی مدال افتخار نتوانست توجه زیادی به خود جلب کند. این بازی به دلیل داستانی متوسط و صحنه‌های اکشن خوب (نه عالی) مورد انتقاد قرار گرفت و نمره 65 درصد را دریافت کرد. فیلم 24 دقیقه‌ای Colette در جشنواره فیلم مستند Big Sky به نمایش در آمد و در آن نیز جایزه بهترین فیلم کوتاه مستند را دریافت کرد. این فیلم هم اکنون برای تماشای رایگان در یوتیوب در دسترس است.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *