انتقال 1 میلیون ماینر ارز دیجیتال از چین به کانادا

شرکت چینی استخراج بیت کوین با نام Optimum Mining Host متعهد شده که در طی 2 سال آتی تعداد 1 میلیون ماینر ارز دیجیتال را با کمک شرکت Black Rock Petroleum به کانادا منتقل خواهد کرد. برای جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

جزئیات انتقال 1 میلیون ماینر ارز دیجیتال

با سرکوب شدید بیت کوین و ارزهای دیجیتال توسط دولت چین، بسیاری از شرکت‌ها و مزرعه‌های استخراج ارزهای دیجیتال رو به تعطیلی رفته‌اند و یا در حال انتقال دستگاه‌های خود به مکان ثانویه هستند. دولت چین دلیل این اقدام خود را کم کردن کربن منتشر شده توسط ماینرها و ایجاد ارز دیجیتال تحت کنترل خود اعلام کرده است. در بیانیه رسمی بانک خلق چین آمده است:

در حال حاضر عملیات‌های استخراج ارزهای دیجیتال در بسیاری از مناطق چین متوقف شده و به دنبال آن قیمت کارت گرافیک در چین کاهش یافته است. مشارکت بین شرکت‌های Optimum Mining Host و شرکت Black Rock Petroleum نشان‌دهنده عمق عملیات‌های استخراج در چین است که در چند ماه اخیر متوقف شده است. تعداد ماینرهای منتقل شده به 1 میلیون عدد می‌رسد که قرار است در 3 سایت مختلف در آلبرتای کانادا مستقر شوند.

انتقال 1 میلیون ماینر ارز دیجیتال از چین به کانادا ۱

شرکت Caledonian Mainstream مستقر در آلبرتا کانادا مالک 14 چاه گاز طبیعی است و آنطور که پیداست می‌خواهد شانس خود را در زمینه ارزهای دیجیتال و منابع مجازی نیز امتحان کند. در بیانیه بانک خلق چین مشخص نشده است که هزینه کارکرد و دستمزد انتقال این تعداد ماینر به کانادا به چه صورت محاسبه شده است اما آنطور که از توافق‌نامه این دو شرکت پیداست، قرار است هزینه انتقال آن‌ها به صورت مساوی تقسیم شود. مسلما انتقال 1 میلیون سیستم از چین به کانادا هزینه‌های گزافی به همراه خواهد داشت و حتی امکان انجام این انتقال نیز در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است. تنها باید منتظر ماند و دید که در طی 2 سال آینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

انتقال 1 میلیون ماینر ارز دیجیتال از چین به کانادا ۲

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *