انتشار غیر رسمی بازی قدیمی GTA برای نینتندو سوییچ

در هفته‌های گذشته، دنیای بازی‌های ویدیویی پیوسته در حال غافلگیر کردن ما بوده و تمام این ماجرا از شکستن رکورد گران‌ترین بازی ویدیویی شروع شد. حال در اتفاقی جالب توجه، یک نسخه از بازی قدیمی Grand Theft Auto Vice City برای کنسول نینتندو سوییچ پورت شده که تعجب همه را برانگیخته است. اما این تمام ماجرا نیست! این نسخه توسط منابع غیر رسمی منتشر شده است و شرکت معظم راک استار از آن خبر ندارد. برای جزئیات بیشتر انتشار غیر رسمی بازی قدیمی GTA برای نینتندو سوییچ با ما همراه باشید.

سابقه انتشار غیر رسمی بازی قدیمی GTA برای نینتندو سوییچ

اگر خاطرتان باشد، سال گذشته نیز اتفاقی مشابه برای صاحبان کنسول‌های نینتندو سوییچ افتاد و آن انتشار غیر رسمی بازی Grand Theft Auto III برای این پلتفرم بود. حال در کمتر از یک سال از وقوع این ماجرا، نسخه‌ی بالاتر این بازی نیز به نینتندو سوییچ راه پیدا کرده است. تنها پیش نیاز اجرای این بازی، استفاده از یک نسخه پورت شده نینتندو سوییچ است که به نظر کار سختی نیست. اما وقتی خود شرکت سازنده بازی از آن اظهار بی‌اطلاعی می‌کند، چگونه ممکن است بازی برای کنسولی دیگر منتشر شود؟

جواب این سوال را باید از توسعه دهندگان این بازی پرسید که البته برای آن جواب دندان شکنی دارند. تیم توسعه پروژه هم اکنون کد منبع GTA III  و  GTA VC را (که به صورت مهندسی معکوس نسخه کامپیوتر آن نوشته شده است) در وبسایت گیت هاب منتشر کرده و برای اطلاع بیشتر و نحوه دانلود و نصب آن می‌توانید به آن مراجعه کنید. Grand Theft Auto: Vice City در ابتدای سال 2002 برای پر فروش‌ترین کنسول تمام تاریخ یعنی پلی استیشن 2 منتشر شد و بعدا در پلتفرم‌های دیگر نیز در دسترس قرار گرفت. سام هاوسر (تهیه کننده اجرایی بازی و رییس راک استار در سال 2002) اظهار داشت:

موفقیت بازی Grand Theft Auto 3 ما را بر آن داشت تا برای ساخت قسمت بعدی دست به کار شویم. این بازی روحیه و افتخار زیادی را نسیب ما کرده است و تمام تلاش ما بر ادامه‌ی این موفقیت است.

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *