فهرست بستن

امکان تنظیم آسان رفرش ریت نمایشگر در ویندوز 10 به زودی میسر می‌شود

مایکروسافت در حال آزمایش قابلیت‌های کارآمد جدیدی بر روی سیستم عامل خود است و به زودی امکان تنظیم آسان رفرش ریت نمایشگر در ویندوز 10 از طریق منوی Settings فقط با چند کلیک ساده فراهم خواهد شد. همچنین ردموندی‌ها بخش باکس جستجوی این سیستم عامل را دستخوش تغییراتی کرده‌اند که تا 4 مورد جستجو شده اخیر در این بخش به نمایش گذاشته شود. مواردی که ذکر شد از جمله مهم‌ترین تغییراتی هستند که در جدیدترین بیلد اینسایدر با شماره 20236 اعمال شده است.

تنظیم آسان رفرش ریت نمایشگر در ویندوز

در حال حاضر ویندوز روشی برای تنظیم نرخ تازه سازی تصویر نمایشگر دارد که کاربران می‌توانند با مراجعه به تنظیمات، نمایشگر، تنظیمات پیشرفته نمایشگر، و تب نمایشگر و سپس انتخاب از بین مقادیر موجود، این کار را انجام دهند. برخی از نمایشگرها امکان تغییر مقدار رفرش ریت را از طریق OSD نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهند. کاربران گرافیک های انویدیا نیز این کار را می‌توانند با مراجعه به کنترل پنل انویدیا و بعد انتخاب مقدار مناسب از بخش Display > Change resolution انجام دهند.

در بیلد اینسایدر 20236، مایکروسافت یک بخش جدید Refresh Rate را به قسمت تنظیمات پیشرفته نمایشگر اضافه کرده است که دسترسی به مقادیر قابل انتخاب برای رفرش ریت را به مراتب ساده‌تر از گذشته برای کاربر فراهم می‌کند. مسیر جدید به مراتب در دسترس تر از مسیریست که کاربران باید در گذشته برای رسیدن به این گزینه طی می‌کردند. مقادیر قابل انتخاب برای رفرش ریت، بستگی به مدل نمایشگر دارد. افزایش نرخ تازه سازی تصویر، تجربه‌ای روان‌تر از تصاویر را در اختیار کاربران در ازای مصرف بالاتر نمایشگر قرار خواهد داد. همان طور که اشاره شد، مایکروسافت در این بیلد Windows Search Box را نیز تغییر داده و این بخش اکنون با نمایش جستجوهای اخیر (تا 4 مورد) کاربردی‌تر از قبل است. امکان غیر فعال سازی این ویژگی از قسمت Settings > Search > Permissions > History وجود دارد.

بیشتر بخوانید: صفحه شخصی سازی جدید ویندوز 10 هنگام نصب برای تعیین نوع کاربری سیستم

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *