فهرست بستن

امکان ارائه کد تخفیف اشتراک برنامه ها برای توسعه دهندگان در iOS 14

اپل ظاهرا در تدارک امکانی برای توسعه دهندگان است که با کمک آن میتوانند با ارائه پیشنهاد تخفیف یا اشتراک رایگان، کاربران بیشتری را جذب محصولات نرم افزاری خود کنند. این غول فناوری روز گذشته خبر داد که به زودی دسترسی به قابلیتی به نام Offer Codes را برای توسعه دهندگان فراهم می کند؛ کدهایی یکتا و متشکل از عدد و حروف که امکان دریافت اشتراک رایگان یا همراه با تخفیف برنامه های اپ استور را به مشتریان این مارکت می دهند.

توسعه دهندگان میتوانند این کدهای یکبار مصرف را به صورت آنلاین یا آفلاین میان کاربران خود توزیع کنند (مثلا با ارسال ایمیل های انبوه آنها را به دست مشترکان برنامه های خود برسانند یا در جریان رویدادهای مختلف به عنوان هدیه در اختیارشان بگذارند).

استفاده از این کدها برای مشترکان جدید، فعلی و قدیمی میسر خواهد بود و این کاملا به دسترسی هایی بستگی خواهد داشت که توسعه دهنده در اختیار کاربرانش قرار می دهد. در هر بار امکان استفاده از تنها یک کد برای یک برنامه فراهم خواهد بود و هر حساب کاربری میتواند در هر زمان نهایتا تا ۱۰ کد فعال را برای برنامه های مختلف استفاده کند.

hamrah-mechanic

اپ استور

این کدها همانطور که اشاره شده دسترسی رایگان یا همراه با تخفیف به اشتراک برنامه ها را در اختیار کاربران قرار می دهند با این حال روشن است که افزایش علاقمندی مشتریان به محصولات نرم افزاری یک توسعه دهنده خاص در نهایت به نفع اپل تمام خواهد شد. با این روش در سال نخست ۳۰ درصد فروش اپل از محل اشتراک برنامه ها کاهش پیدا میکند و در سال های بعد که کاربر همچنان مشترک یک برنامه خاص باقی بمانند کمیسیون این کاهش به ۱۵ درصد تقلیل می یابد.

ارائه این کدهای تخفیف از اواخر امسال برای توسعه دهندگان امکان پذیر خواهد بود و تاریخ دقیق تر آن احتمالا بعد از انتشار iOS 14 و iPadOS 14 است.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *