الکتریکی شدن ماشین های فیات تا سال 2030

اولیویه فرانسوا (رییس کارخانه بزرگ فیات) در اظهار نظری کوتاه اعلام کرد که الکتریکی شدن ماشین های فیات تا سال 2030 به وقوع می پیوندد و این شرکت دیگر ماشین‌هایی با سوخت فسیلی نخواهد ساخت. برای جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

چگونگی الکتریکی شدن ماشین های فیات

با ترند شدن ماشین‌های الکتریکی در سال‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها نقشه راه شرکت خود را از ایستگاه الکتریکی گذر دادند. آمار و ارقام نیز به نفع خودروهای الکتریکی است و تمامی نظر سنجی‌ها از افزایش فروش ماشین‌های الکتریکی خبر می‌دهند. طبق پیش بینی‌ها، تا سال 2030، 70 درصد از فروش شرکت‌های خودرو سازی مرتبط با ماشین‌های برقی خواهد بود. شرکت فیات هم برای اینکه از قافله پیشتاز جا نماند، اولین قدم را محکم برداشته. دیگر نیازی به تولید ماشین‌های فسیلی توسط این شرکت نیست و تا سال 2030 فقط ماشین‌های الکتریکی در این شرکت تولید خواهند شد. هر چند باید متذکر شویم که روند گذز از ماشین‌های بنزینی این شرکت 5 سال به طول خواهد انجامید.

شرکت فیات در حال حاضر فقط 2 مدل ماشین به فروش می‌رساند. یکی 500L و دیگری Spider 124. هر دو مدل مدت‌هاست که فروش خوبی ندارند و همین موضوع احتمالا مشوق مدیران این شرکت برای تغییر مسیر خود بوده است. اگر دنیای سال 2030 قرار است از خودروهای الکتریکی لذت ببرد، فیات می‌تواند با این تغییر رویکرد جانی دوباره به پیکره بی جان کارخانه‌های خود ببخشد. رییس کارخانه فیات در ادامه بیانات خود فرمود: ” تصمیم به راه اندازی خط تولید ماشین‌های تمام برقی از 2 سال پیش گرفته شده بود و ما حتی آن زمان هم آگاه بودیم که جهان دیگر روی خوشی به خودروهای فسیلی نشان نخواهد داد.”

خودروهای الکتریکی که اخیرا در جهان معرفی می‌شوند، اغلب ظاهری اسپورت و SUV دارند. در حالیک ه طیف زیادی از مردم از ماشین‌های کوچک استفاده می‌کنند و شرکت فیات هم استاد تولید ماشین‌های کوچک است. پس این تغییر رویکرد منطقی است.

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *