اف-۳۵ گمشده و ۸۰ میلیون دلاری پس از مدتی پرواز در «حالت زامبی» بالاخره پیدا شد!

ساعاتی پس از آنکه ارتش ایالات متحده از مردم برای یافتن یک جت جنگنده درخواست کمک کرد، بقایایی از جت جنگنده اف ۳۵ که از زمان سقوط خلبان آن بر فراز کارولینای جنوبی مفقود شده بود، پیدا شد. پایگاه مشترک چارلستون از مردم خواسته بود که اگر اطلاعاتی دارند که ممکن است به تیم های بازیابی در پیدا کردن این اف -۳۵ که ۸۰ میلیون دلار قیمت دارد، کمک کند، با آن ها تماس بگیرند.

جنگنده اف-35 گمشده آمریکایی ها پیدا شد

خلبان حدود ساعت ۲ بعد از ظهر روز یکشنبه به سلامت از هواپیما ایجکت کرده و در منطقه ای مسکونی در شمال چارلستون فرود آمد. سرگرد ملانی سالیناس گفته است که این خلبان به یک بیمارستان محلی برده شده و در آنجا در وضعیت پایداری به سر می برد. نام خلبان هنوز منتشر نشده است. بعد از ظهر دوشنبه هم، ارتش اعلام کرد که بقایای هواپیما پیدا شده است.

جنگنده اف-35 گمشده آمریکایی ها پیدا شد

روز دوشنبه، فرمانده نیروی دریایی، اریک اسمیت، یک توقف عملیات دو روزه برای تمام واحدهای هوانوردی در داخل و خارج از ایالات متحده صادر کرد که این هفته در برهه ای انجام خواهد شد. هیچ واحدی تا زمانی که تحقیقات و بررسی های دو روزه ای در مورد اقدامات و روش های ایمنی داشته باشد، اجازه پرواز نخواهد داشت.

لازم به ذکر است که خلبان پیش از خروج، عملکرد خلبان خودکار را فعال کرده بود اما هیچ ردی از این هواپیما پیدا نشد و به همین دلیل ارتش ایالات متحده از مردم محلی خواست در پیدا کردن این هواپیمای گرانقیمت به آن کمک کنند.

جنگنده اف-35 گمشده آمریکایی ها پیدا شد

سیاری از کاربران توییتر سابق این موضوع را مایه طنز کرده و کاربران شبکه های اجتماعی ابراز ناباوری می کردند که ارتش نمی تواند چنین هواپیمای گران قیمتی از تجهیزات نظامی خود را پیدا کند. در این مدت، رسانه ایکس پر شده بود از میم هایی که ارتش و دولت بایدن را به خاطر این اتفاق شرم آور مسخره می کردند. جرمی هوگینز، سخنگوی پایگاه مشترک چارلستون گفت که به دلیل نامعلومی، فرستنده این جنگنده اف -۳۵ کار نمی کند.

جنگنده اف-35 گمشده آمریکایی ها پیدا شد

این جنگنده به گونه ای طراحی شده است که قابل شناسایی نباشد. هاگینز به واشنگتن پست گفته است: «این هواپیما پنهانکار است، بنابراین پوشش های مختلف و طراحی های متفاوتی دارد که شناسایی آن را از یک هواپیمای معمولی دشوارتر می کند». مقامات نظامی روز یکشنبه در پست های آنلاینی خواستار هر گونه کمک از سوی مردم برای پیدا کردن این هواپیما شدند.

قانونگذاران آمریکایی اخیرا از افزایش هزینه تولید اف -۳۵ انتقاد کرده اند. گزارش ماه مه ۲۰۲۳ نشان می دهدکه حفظ و نگهداری برنامه جنگنده تهاجمی مشترک اف -۳۵ لایتنینگ ۲ در مجموع ۱.۷ تریلیون دلار هزینه دارد. علاوه بر این، بودجه این برنامه ۱۸۳ میلیارد دلار بوده است.

جنگنده اف-35 گمشده آمریکایی ها پیدا شد

پس از اولین حادثه برای اف -۳۵ در سال ۲۰۱۸، از این حادثه به عنوان یک حادثه ناگوار کلاس A یاد شد، به این معنی که بیش از ۲ میلیون دلار خسارت به بار آمده است. در اکتبر سال گذشته، یک جت اف -۳۵ در انتهای باند فرودگاه سالت لیک سیتی پس از خروج خلبان سقوط کرد و منفجر شد.

<!–

–>

Adblock test (Why?)

لینک منبع


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.