فهرست بستن

افزایش مدت پشتیبانی گوگل از مرورگر کروم روی ویندوز 7 تا سال 2022

رسانه کلیک – شرکت گوگل به دلیل همه گیری ویروس کرونا و مشکلات زیاد سازمان ها، مدت زمان پشتیبانی از مرورگر کروم روی ویندوز 7 را 6 ماه افزایش داده است و تا 25 دی 1400 از این مرورگر پشتیبانی خواهد کرد. 

گوگل مدت زمان پشتیبانی از مرورگر کروم روی ویندوز 7 را شش ماه بیشتر از زمانی که اعلام کرده بود تمدید کرد و تا سال 2022 از این مرورگر پشتیبانی خواهد کرد. این شرکت بزرگ فناوری در ابتدای سال جاری میلادی اعلام کرد که تنها تا 15 جولای 2021 (26 دی 1399) از مرورگر کروم روی سیستم‌عامل‌های ویندوز قدیمی پشتیبانی خواهد کرد. اکنون این شرکت مجددا اعلام کرده است که به پشتیبانی خود از کروم روی این پلتفرم‌ها تا 15 ژانویه 2022 (25 دی 1400) ادامه خواهد داد. 

گوگل در بیانیه ‌ای اعلام کرده است که امسال به دلیل همه گیری ویروس کرونا و دورکاری اکثر افراد، مشکلات و چالش های زیادی برای کسب‌وکارهای مختلف و تیم IT آن‌ها ایجاد شده است. همچنین ممکن است بسیاری از پروژه شرکت ها به تعویق افتاده باشد یا دچار تغییرات عظیمی شده باشد. به همین دلیل گوگل به بازخورد مشتریان سازمانی خود توجه کرده است و عدم پشتیبانی از کروم روی ویندوز 7 را به تعویق انداخته است. 

بر اساس آمارهای شرکت گوگل، با اینکه مرورگر کروم بیش از 10 سال سن دارد، هنوز شرکت های زیادی هستند که از این سیستم عامل استفاده می‌کنند. حدود 22 درصد از سازمان ها هنوز از سیستم عامل ویندوز 7 به ویندوز 10 مهاجرت نکرده اند. 

گوگل امیدوار است که با تمدید زمان به مدت 6 ماه، مشتریان فرصت کافی برای مهاجرت از ویندوز 10 به ویندوز 7 را داشته باشند و نگرانی برای امنیت سیستم های خود نداشته باشند. لازم به ذکر است که شرکت مایکروسافت نیز، تنها تا 14 ژانویه 2020 (24 دی 1398) آپدیت های امنیتی را برای سیستم عامل ویندوز 7 ارائه می‌ داد. البته شرکت ها می ‌توانستند با پرداخت هزینه، این زمان را تا سال 2023 افزایش دهند. 

منبع

engadget

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *