افزایش محبوبیت پردازنده گرافیکی هوش مصنوعی انویدیا در چین با مشکلات تامین تراشه‌های هواوی

پردازنده های گرافیکی هوش مصنوعی انویدیا که برای کشور چین طراحی شده‌اند، سرانجام بعد از اینکه غول‌های فناوری داخلی از مشکلاتی که شرکت هوآوی در تامین سفارشات آن‌ها دارد خسته شدند، محبوبیت خود را به دست آوردند.

با این حساب شرکت انویدیا یک بار دیگر به هوآوی نشان می‌دهد که پادشاه بازار کیست، زیرا پردازنده‌های گرافیکی هوش مصنوعی H20 این شرکت سفارش‌های هنگفتی را از کمپانی‌های برتر چینی دریافت کرده است.

به نظر می‌رسد که شرکت انویدیا شاهد راه‌حل دیگری برای ارتباط خود با بازارهای چین بوده است، زیرا مورگان استنلی گزارش می‌دهد که پیشنهادات هوش مصنوعی این شرکت برای غول‌های فناوری چینی مانند ،Baidu Alibaba ،Tencent و ByteDance جذاب شده است. رسانه‌های محلی نیز این پیشرفت را تایید و ادعا می‌کنند که شرکت‌های چینی شروع به ثبت سفارش‌های انبوه برای شتاب‌دهنده هوش مصنوعی H20 شرکت انویدیا کرده‌اند و فرصت دیگری را برای این کمپانی فراهم می‌کنند تا تسلط خود را بر بازارهای داخلی تثبیت کند.

برای کسانی که نمی‌دانند باید یادآوری کرد، زمانی که قوانین سخت‌گیرانه ایالات متحده به بازارهای در حال رشد هوش مصنوعی در چین ضربه زد، شرکت انویدیا به ارائه مدل‌های کاهش‌یافته از شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی خود محدود شد. با این حال، شرکت‌های منطقه‌ای این حرکت را به عنوان یک فرصت دیدند و شروع به ترجیح دادن گزینه‌های داخلی مانند تراشه‌های Ascend 910B کمپانی هوآوی کردند. این حرکت ارتباط شرکت انویدیا در بازارهای چین را بیش از همیشه زیر سوال برد و پیش‌بینی می‌شد که این کمپانی بخش بیشتری از جریان درآمد خود که از سمت چین بود را دست بدهد، اما اکنون به نظر می‌رسد که جنسن هوانگ از این امر اجتناب کرده است.

افزایش محبوبیت پردازنده گرافیکی هوش مصنوعی انویدیا در چین با مشکلات تامین تراشه‌های هواوی

دلیل افزایش محبوبیت پردازنده گرافیکی هوش مصنوعی شرکت انویدیا در چین

منابع زنجیره تامین، مانند Inventec تایوان، ارائه دهنده سرور و مرکز داده، می‌گویند که گرافیک‌های H20 AI شروع به جلب توجه گسترده کرده‌اند. با کمال تعجب، دلیل این امر ناتوانی کمپانی هواوی در ارائه تراشه‌های هوش مصنوعی به مشتریان چینی است.

در حالی که این مسئله ممکن است به عنوان یک فرصت برای شرکت انویدیا تلقی شود، منابع گزارش می‌دهند که تراشه‌های هوش مصنوعی هوآوی به اندازه‌ای که شایسته آن بوده‌اند مورد توجهی قرار گرفته‌اند. با این حال، خطوط تولید این شرکت برای جریان عظیم سفارش آماده نبوده است. گفته می‌شود که بازده تراشه‌های هوش مصنوعی شرکت هوآوی تنها حدود ۲۰ درصد بوده و با تحریم‌ها، ارتقاء امکانات یک حرکت دشوار است.

زمان‌بندی تحویل تراشه‌های هوش مصنوعی کمپانی هوآوی به تعویق افتاده و در نتیجه، طرح ارائه دهندگان خدمات ابری چینی برای کاهش وابستگی خود به شرکت انویدیا با استفاده از تراشه‌های هواوی با شکست مواجه شده است.

رسانه‌های تایوان از طریق Chosun

خوب، علیرغم اینکه شتاب دهنده هوش مصنوعی H20 از نظر عملکرد بسیار پایین‌تر از H100 است، به نظر می‌رسد شرکت‌های فناوری چینی مجبور به انتخاب پیشنهادات شرکت انویدیا هستند و از طرف دیگر، محصولات این کمپانی تسلط خود را بر تراشه‌های هوش مصنوعی داخلی نشان داده‌اند.

تمام آنچه گفته شد مطمئناً به عملکرد شرکت هوآوی در بازارهای هوش مصنوعی لطمه می‌زند، و از سوی دیگر برای کمپانی انویدیا، با توجه به ورود به بازارهای کشور چین، می‌تواند به عنوان فرصت طلایی بعدی شناخته شود.

Adblock test (Why?)

منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.