فهرست بستن

افزایش قیمت Core i7-8700K و چند پر طرفدار دیگر!

افزایش قیمت Core i7-8700K و چند پر طرفدار دیگر!

قیمت برخی از پردازنده های اینتل در پی افزایش تقاضا و عدم توانایی اینتل در تولید پلتفرم های ۱۴ نانومتری به اندازه مناسب، مدتی است که خبر ساز شده است. اینک با خبر شده ایم که چند نمونه از CPUهای محبوب این شرکت، افزایش قیمت شدیدی را تجربه کرده اند که می تواند قابل تامل باشد. هر چند که پردازنده های مشابه از AMD با قیمتی به مراتب کمتر در بازار یافت می شوند، اما عجیب است که هجمه کاربران همچنان به سمت پردازنده های Intel است!

این شرکت به تازگی تولید برخی از PCH و قطعات غیر اصلی را به شرکت TSMC واگذار کرده و خود به تنهایی ریخته گری CPUها را بر عهده دارد؛ با این وجود همچنان شاهد کمبود موجودی و فشار ساعتی بر اینتل هستیم که در تحلیل های پیشین به دلایل آن اشاره شده است. هم اینک پردازنده Core i7-8700K با قیمت ۴۰۰ دلار به فروش می رسد.

Rxbd14Ap7KkasgQk - افزایش قیمت Core i7-8700K و چند پر طرفدار دیگر!

پردازنده Core i7-8700K با قیمت ۳۵۹ دلار راهی بازار شد که رقیب اصلی از تیم روبرو، AMD Ryzen 7 2700X بود که با قیمت ۳۲۰ دلار به فروش می رسید. همچنین Core i5-8400 که با قیمت ۱۸۴ دلار راهی بازارهای جهانی شده بود، امروز با قیمت ۲۲۵ دلار به فروش می رسد. و باز هم این در حالی است که خرید ساده ترین CPUهای این شرکت در ایران بسیار دشوار بوده و احتمالا نیازمند چند ماه پس انداز خواهیم بود!

96b7FRyvcEupiWd4 - افزایش قیمت Core i7-8700K و چند پر طرفدار دیگر!

بازدید: 13

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: