فهرست بستن

افزایش قیمت اتریوم و سیگنال فتح سنگر 3000 دلاری

روز دوشنبه قیمت اتریوم به 2668 دلار رسید (و امروز همزمان با انتشار این خبر برای لحظاتی مرز 2700 دلار را هم رد کرد) که به منزله ثبت بالاترین نرخ این رمز ارز، از ابتدای پیدایش آن تا کنون است. اتریوم یکی از محبوبترین رمز ارزهای حال حاضر دنیا است، که بالاترین ارزش را پس از بیت کوین دارد. دو رمز ارز دوج کوین و سیف مون نیز در هفته‌های اخیر رشد خوبی را از خود نشان دادند و باعث جذب سرمایه شدند. اما اتریوم خیلی آهسته و پیوسته به سمت کانال 3000 دلاری حرکت می‌کند. اینکه رمز ارزی مانند اتریوم آنچنان نوسان زیادی ندارد، جزو خصوصیات مثبت این رمز ارز برای اطمینان در سرمایه گذاری است. اتریوم در ظرف یک سال گذشته تقریبا رشدی 10 برابری داشته و از 250 دلار به بالای 2500 دلار رسیده است. بسیاری از ناظران بازار رمز ارزها معتقدند، Ethereum توانایی رسیدن به سنگر 3000 دلاری را نیز در میان مدت دارد.

برخی تحلیلگران اقتصادی پا را از این هم فراتر می‌گذارند و پیشبینی ده هزار دلاری شدن آن را در پایان سال 2021 دارند. پدی آزبورن، از اساتید آکادمی‌ بازرگانی لندن معتقد است، اتریوم توانایی رسیدن به کانال 10.000 دلار را تا پایان سال دارد. به گفته این متخصص، حرکت دیگر رمز ارزها در نهایت همه به نفع اتریوم خواهد شد. البته آقای آزبون اضافه می‌کند، تا رسیدن به کانال 10 هزار دلاری، اتریوم ممکن است چند اصلاحیه به سمت عقب داشته باشد، ولی سرمایه گذاران نباید از ریزش‌های موقتی آن بهراسند.

هر رمز ارزی که پا به میدان می‌گذارد، دوست دارد با اتریوم رقابت کند، اما جایگاه اتریوم محکم است. بلاکچین اتریوم حتی از بیت کوین هم سریعتر است. انتقال ارز “اتر” سریعتر انجام می‌شود، محدودیت ندارد و اغلب سرمایه گذاران به چشم یک ارز مطمئن بعد از بیت کوین به آن می‌نگرند. در آینده اغلب آلت کوین‌ها و دیگر پروژه‌های رمز ارز شکست خواهند خورد. بسیاری از آلت کوین‌ها صرفا استارت آپ برای افزایش درآمد و یا کلاه برداری هستند. یکسری هم فقط ایده که تا آخر عمر در همین حد باقی خواهند ماند. تقریبا 95% درصد از ICO‌ها (Initial Coin Offerings) و پروژه‌های رمز ارز شکست خواهند خورد و صرفا 5% از آنها زنده باقی خواهند ماند که در صنعت رمز ارز توسط شرکت‌های عظیم مانند Apple، Google و یا مثلا Alibaba مورد استفاده قرار خواهند گرفت. اتریوم، در کنار بیت کوین، بدون شک جزو همان 5% رمز ارز‌های موفق خواهد بود.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *