فهرست بستن

افزایش فروش آیفون ۱۰ و موفقیت دوباره اپل

شرکت اپل در سه ماهه پیشین سال ۲۰۱۸ که به ۳۰ ژوئن منتهی می‌شد، توانست همچون گذشته افزایش فروش و درآمد زیادی بدست آورد. در حالی که بسیاری از تولیدکنندگان در تلاش هستند به حفظ سود خود بپردازند، اما اپل همیشه با افزایش سود رو به رو است.

این شرکت کوپرتینویی در سه ماهه پیشین به درآمد ۲۹٫۹ میلیارد دلار دست پیدا کرد و این در حالیست که سامسونگ درآمد ۲۱٫۴ میلیارد دلار را به خود اختصاص داد. سامسونگ سود ۲٫۳۸ میلیارد دلاری داشته که ۱۱ درصد بیش از مدت مشابه قبل محسوب شده و اپل توانسته به افزایش سود ۳۸ درصدی دست پیدا کند.

به گزارش IDC، میانگین قیمت گوشی‌های هوشمند سامسونگ ۳۰۰ دلار است اما قیمت محصولات اپل به بیش از ۷۲۴ دلار می‌رسد. در حالی که انتظار می‌رفت آیفون ۱۰ به فروش کمی دست پیدا کند اما این اسمارت‌فون ۱۰۰۰ دلاری رشد فروش زیادی را تجربه کرد.

در ادامه می‌توانید آمار دقیق فروش را شاهد باشید.

در زمانی که اپل گوشی‌های هوشمند خود را از سال‌های گذشته به فروش می‌رساند میانگین قیمت اسمارت‌فون‌های آن ۶۰۰ دلار بود و حال با آیفون ایکس که قیمتی ۱۰۰۰ دلاری داشته، شاهد افزایش فروش چشمگیری هستیم. این بسیار قابل توجه است که اپل توانسته نسبت به مدت مشابه قبل رشد ۲۰ درصدی را تجربه کند.

تیم کوک مدیرعامل اپل پیشتر در تماس تلفنی اعلام کرد، تلفن هوشمند آیفون ۱۰ موفق شد از زمان عرضه تاکنون پرفروش‌ترین اسمارت‌فون باشد. در واقع اپل به لطف آیفون ۱۰۰۰ دلاری نه تنها ASP خود را افزایش داد، بلکه توانست در بازارهای ایالات متحده، کانادا، آلمان، سوئیس، مکزیک، هنگ کنگ، روسیه، خاورمیانه و آفریقا به رشد فروش دست پیدا کند.

با این حساب می‌توان آیفون ایکس یا ۱۰ را موفقیت بزرگی برای اپل دانست و باید منتظر ماند تا مشخص شود آیا نسل جدید آیفون‌های این شرکت می‌توانند پرفروش باشند یا خیر.

بازدید: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.