افزایش تولید هارد دیسک های وسترن دیجیتال و سیگیت

چیا، رمز ارزی که به یک باره مطرح شد یکی از بدترین اتفاقاتی بود که در سال‌های اخیر برای صنعت تجهیزات ذخیره‌سازی رخ داد. چرا که این رمز ارز جنجالی توسط سرعت حافظه ذخیره‌سازی استخراج می‌شود. به یک باره ارزش این ارز دیجیتال افزایش یافت و بسیاری از ماینرها به بازار حافظه‌ها حمله بردند و موجب کمبود موجودی و افزایش شدید قیمت هارد دیسک‌ها و حتی SSDها شدند. حالا سیگیت و وسترن دیجیتال به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکنندگان HDD تصمیم به افزایش تولید هارد دیسک‌های خود گرفته اند تا با احتمال کمبود موجودی و رشد قیمت بیش از پیش این قطعات مبارزه کنند.

افزایش تولید هارد دیسک به دنبال تقاضای بی سابقه

استخراج رمز ارز چیا باعث افزایش 500 درصدی فروش حافظه‌های SSD کمپانی ایدیتا شد. این در حالیست که چیا فوق‌العاده برای SSDها مضر و آسیب زننده است به طوری که یک SSD با ظرفیت 512 گیگابایت را می‌تواند در عرض 40 روز به طور کامل نابود کند. طبق اطلاعاتی که Context منتشر کرده، فروش درایوهای تجاری با ظرفیت 10 ترابایت در ماه آوریل در اروپا حدودا 200.000 مورد بوده که باعث رشد سالیانه 240 درصدی شده است. در مورد درایوهای ذخیره سازی NAS HDD درجه مصرف‌کنندگان هم با فروش تقریبی 250 هزار هارد دیسک، افزایش فروش نسبت به سال قبل 167 درصد بوده که رقم خیره کننده‌ای است.

جالب است حتی فروش هاردهای نظارتی که برای استفاده در سیستم‌های امنیتی مدار بسته طراحی شده‌اند نیز شدیدا افزایش یافته و با اینکه اتفاق مشخصی برای این افزایش فروش رخ نداده، اما 116 درصد فروش سالیانه هاردهای نظارتی نیز افزایش یافته است. درست مانند سازندگان کارت گرافیک، سیگیت نیز بعد از افزایش فروش هارد دیسک اکنون انتظارات خود از درآمد در سه ماهه فعلی را بالا برده و این موضوع را با سهامداران خود مطرح کرده است. چندین سال سیگیت و وسترن بعد از کاهش تقاضا، تولید هارد دیسک‌ها را کاهش داده بودند اما حالا چیا باعث شده دوباره این سازندگان تصمیم به افزایش تولید بگیرند.

با توجه به طبیعت ناپایدار بازار ارزهای دیجیتال، هر دو کمپانی سیگیت و وسترن در رابطه با سرمایه گذاری‌های بزرگ بر روی احداث کارخانجات جدید یا راه اندازی خط تولیدهای تازه محتاطانه عمل خواهند کرد. خبر خوب برای مصرف‌کنندگان این است که قیمت رمزارز چیا از 1685 دلار در ماه اواسط ماه می به 550 دلار رسیده است.

پوشش گرافینی پلاترهای HAMR و امکان افزایش 10 برابری ظرفیت هارد دیسک ها

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *