اعتراض به شیوه ارزیابی آزمون استادی انجمن خوشنویسان ایران

ریاست محترم هیئت مدیره و شورای ارزشیابی انجمن خوشنویسان ایران

با درود و آرزوی تندرستی

متاسفانه ارزیابی‌های این دوره شورای ارزشیابی هنری انجمن خوشنویسان ایران در خصوص آزمون مرحله استادی، با سخت‌گیری بسیار بسیار زیادی روبه‌رو شده است.
با توجه به سنوات و ارزشیابی‌های دو دوره قبل که بسیار بسیار ضعیف (از نظر حضرتعالی و بسیاری از متخصصان خوشنویسی) صورت گرفته بود و افرادی که شایستگی دریافت مدرک یا عنوان استادی را نداشتند (به هیچ وجه، نه از منظر سابقه و تدریس و رزومه و نه از نظر عیار خط) به راحتی تمام با پیشوند استادی خطاب خواهند شد که می‌تواند به حیثیت خوشنویسی ایران و جایگاه انجمن و مقام استادی، خدشه وارد کند که کرده است!!

اما این دوره شورای محترم ارزشیابی (با تمام احترام به فرد فرد اعضا) از آن طرف پشت بام افتاده‌اند و شمشیر از رو بسته و شرکت کنندگان در این مرحله را سلاخی کردند.

گرچه به باور ما این روش تا حدودی درست است و هر کسی را نباید و نمیتوان در جایگاه استادان خط قرار داد، اما! یکباره از اعطای فله‌ای و بی‌حساب و کتاب (با توجه به اظهارات شفاف استاد امیرخانی ریاست محترم هیئت مدیره انجمن خوشنویسان ایران) مدرک استادی در دوره‌های قبل ، یکباره اینگونه برخورد و ارزشیابی با آزمون مرحله استادی و تغییر رویه دادن ۱۸۰ درجه‌ای نیز نمی‌تواند اصولی و منطقی باشد . گرچه نقد جدی نیز به بررسی سوابق و رزومه قبول شدگان حال حاضر و عیار خط برخی از دوستان هم وجود دارد .

به باور ما، شورای محترم ارزشیابی و شورای عالی انجمن بایستی پاسخگوی شفاف و استدلال لازم برای تأیید و مردود کردن شرکت کنندگان این دوره را داشته باشند وگرنه شائبه‌های بسیاری در ذهن خوشنویسان کشور ایجاد خواهد شد. چرا که از میان حدود ۲۰۰ شرکت کننده با سابقه در خط نستعلیق، تنها ۱۳ نفر تأیید شده که اکثراً هم ناشناخته و کم‌سابقه هستند.
لطفا برای احقاق حق و رسیدن به روال مطلوب و منطقی در این زمینه با ما همراه شوید .
با ارادت تمام.

Adblock test (Why?)

اینجا امضا کنید


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.