فهرست بستن

اضافه شدن 11 میلیون کاربر به سرویس اسپاتیفای در سه ماهه اول سال 2021

گزارش سه ماهه اول وبسایت اسپاتیفای منتشر شده و به لطف آن، آمار و ارقام جالبی از این سرویس استریم موسیقی به بیرون درز پیدا کرده است. تعداد کل کاربران این سرویس به مرز 356 میلیون نفر رسیده که رشد 24 درصدی نسبت به آمار سال گذشته خود نشان می‌دهد. هر چند که رشد این سرویس در مقایسه با رشد سال گذشته (که به دلیل همه گیری کرونا افزایش یافته بود) کمی کند شده است اما با توجه شرایط پیش بینی شده قابل انتظار بود. برای جزئیات اضافه شدن 11 میلیون کاربر به سرویس اسپاتیفای با ما همراه باشید.

جزئیات اضافه شدن 11 میلیون کاربر به سرویس اسپاتیفای

مدیران اسپاتیفای از اعتراف کردند که این آمار و ارقام از تعداد مورد انتظارات خود آن‌ها کمتر است. سهم قابل توجهی از این آمار هم از کشورهای ایالات متحده، روسیه، هسند و مکزیک حاصل شده است. ظاهرا کشورهای حوزه آمریکای لاتین و اروپا عملکرد ضعیف‌تری نسبت به سال گذشته خود داشتند. از بین 356 میلیون عضو این سرویس آنلاین، 158 میلیون عضو از نوع پرداختی و پرمیوم هستند. میزان پرداختی‌ها هم به نسبت سه ماه گذشته خود در حدود 2 درصد افزایش داشته است.

اضافه شدن 11 میلیون کاربر به سرویس اسپاتیفای در سه ماهه اول سال 2021 01

میزان سود مالی از تبلیغات پخش شده بین آهنگ‌ها نیز به نسبت سه ماه قبل 200 میلیون دلار رشد داشته است. با نگاهی به منابع مالی و آمارهای منتشر شده اسپاتیفای می‌‌توان انتظار داشت که برای دوره سه ماهه منتهی به 31 مارس 2021، 2.15 میلیارد یورو (تقریبا 2.6 میلیارد دلار) درآمد کسب شده که به نسبت مدت مشابه پارسال 16 درصد رشد داشته است. تمرکز اسپاتیفای در سال جاری بر روی موضوع پادکست بوده و همین موضوع سبب شده تا تعداد پادکست‌های منتشر شده در این سرویس افزایش پیدا کند. از طرفی برنامه‌های زیادی برای فعال کردن این سرویس در ماشین‌های خودران آینده ریخته شده است.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *