اسکرین شات مرورگر کروم در iOS – بروزرسانی جدید کروم

پیش از این، اگر می‌خواستید از یک وبسایت در آیفون خود اسکرین شات بگیرید، باید از مروگر پیش فرض آیفون یعنی سافاری استفاده می‌کردید (چرا که از قابلیت اسکرین شات اسکرول پشتیبانی می‌کند) اما با بروزرسانی اخیر مرورگر کروم در سیستم عامل iOS این مشکل برطرف شده و ازین پس می‌توانید از خود مرورگر کروم برای انجام این کار اقدام کنید. برای جزئیات بیشتر اسکرین شات مرورگر کروم با ما همراه باشید.

نحوه گرفتن اسکرین شات مرورگر کروم در آیفون

شرکت گوگل همراه با جزئیات بروزرسانی اخیر خود اعلام کرد:

هم اکنون می‌توانید از یک صفحه کامل در مرورگر خود عکس بگیرید. برای انجام این کار ، پس از گرفتن عکس اولیه از صفحه، به دنبال گزینه Full Page در بالای ویرایشگر عکس صفحه باشید.

ما در تحریریه سخت افزار مگ این موضوع را امتحان کردیم اما به نظر نمی‌رسد که این گزینه هنوز برای ما فعال شده باشد هر چند که قطعا در روزهای آتی این قابلیت در دسترس قرار خواهد گرفت، پس اگر هنوز قادر به مشاهده آن نیستید، نگران نباشید. قابلیت اسکرول کردن تصاویر در مرورگرهای مختلف یکی از ویژگی‌های بسیار مفید است که به شما امکان ارائه وبسایت کامل و پیام‌های متنی آن را می‌دهد و علاوه بر آن می‌توانید آن‌ها را ضبط کنید. اگر این ویژگی نبود چه اتفاقی می‌افتاد؟ حتما آن دورانی را یادتان هست که به جای فرستادن یک عکس، مجبور بودید تا چندین عکس از قسمت‌های مختلف سایت بگیرید و بعد اقدام به ارسال تک تک آنان کنید یا همه‌ی عکس‌ها را به هم بچسبانید. خب با وجود این قابلیت دیگر نیاز به این کارهای اضافی نیست.

به غیر از پشتیبانی از عکس‌های صفحه‌ کامل، چند ویژگی امنیتی نیز به ان اضافه شده است. یکی از آن‌ها اضافه کردن حالت ناشناس به مرورگر است که در آن کاربران برای ورود به مرورگر نیاز به ارائه اثر انگشت یا FaceID نیستند. همچنین یک طرح Discover نیز در صفحه‌ی جدید مرورگر مشاهده می‌شود.

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *