فهرست بستن

اسنپدراگون 888 پرو کوالکام سه ماهه سوم 2021 معرفی می‌شود

دسامبر سال گذشته بود که کوالکام، غول تراشه‌سازی امریکایی از چیپست اسنپدراگون 888 رونمایی کرد. جای تعجبی نیست اگر کمپانی قصد معرفی یک نسخه قدرتمندتر از چیپست پرچمدار خود را طی ماه‌های آینده داشته باشد. بر اساس اطلاعاتی یک افشاگر منتشر کرده، کوالکام در حال آزمایش چیپست اسنپدراگون 888 پرو است. این افشاگر که با عنوان Digital Chat Station شناخته می شود در Weibo اعلام کرده کوالکام آزمایشات لازم بر روی اسنپدراگون 888 پرو را آغاز کرده است و اولین گوشی‌های پرچمدار مجهز به این چیپست جدید احتمالا در سه ماهه سوم سال میلادی جاری از راه خواهند رسید.

در حالی که سال گذشته کوالکام اسنپدراگون 865 پلاس را معرفی کرد، شاید بسیاری انتظار داشتند پرچمدار قدرتمندتر 2021 نیز دارای پسوند پلاس باشد اما کمپانی ترجیح داده با پسوند پرو، پرچمدار جدید را روانه بازار کند. این چیپست در مقایسه با اسنپدراگون 888 از لحاظ فرکانس CPU و GPU سرعت بالاتری خواهد داشت. اما در حال حاضر اطلاعات درز شده این را مشخص نمی‌کند که تفاوت فرکانس میان دو پرچمدار اخیر کوالکام چقدر است. اما بر اساس پرچمداران سال گذشته کوالکام، اسنپدارگون 865 پلاس چیزی بیشتر از یک نسخه اورکلاک شده از اسنپدراگون 865 معمولی بود و از Wi-Fi 6E و بلوتوث 5.2 نیز پشتیبانی می‌کرد. دو قابلیتی که در اسنپدراگون 888 هم وجود نداشت.

با معرفی چیپست جدید اسنپدراگون، کوالکام در بخش پرچمداران باری دیگر نسبت به اگزینوس 2100 سامسونگ برتری پیدا خواهد کرد. این در حالیست که طبق شایعات، سامسونگ در حال برنامه ریزی برای معرفی یک اگزینوس جدید با برخورداری از GPU ساخت AMD است. انتظار می‌رود در آینده نزدیک شاهد جزئیات بیشتر و موثق تری در رابطه با چیپست پرچمدار جدید کوالکام باشیم.

همکاری مجدد کوالکام و TSMC در 2021 – محصولات 5 و 6 نانومتری

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *