فهرست بستن

اسلایم و فیجت چیست و چه بازی‌هایی می‌توان با آن‌ها کرد؟

امروزه نقش موثر اسباب بازی در رشد و پرورش کودک نقشی غیر قابل انکار است. از میان انواع اسباب بازی‌ها بعضی از آن‌ها دارای نقشی موثرتر از بقیه هستند. برای نمونه می‌توان به اسباب بازی‌هایی از قبیل اسلایم و خمیر اسلایم و هم‌چنین فیجت اشاره کرد که هر یک می‌تواند از جهتی در رشد خلاقیت و رشد فکری کودک نقش داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به این نکته بپردازیم که اسلایم و فیجت چه اسباب بازی‌هایی هستند و کودک از طریق به کارگیری این ابزار چه بازی‌هایی می‌تواند انجام دهد. در ابتدا به فیجت و بازی با آن می‌پردازیم و سپس اسلایم را توضیح خواهیم داد.

فیجت چیست؟

فیجت یکی از انواع اسباب بازی‌های مورد علاقه کودکان به شمار می‌رود. فیجت‌ها دارای شکلی اسفنجی هستند و بافتی نرم دارند. بنابراین به راحتی در دستان کودک شما قرار می‌گیرند. از نظر روانشناسان، بازی با فیجت (http://blueshop2020.com/product-category/fidget/) باعث می‌شود تا نگرانی‌ها و اضطراب‌های درونی کودک کاهش یابد.

چراکه از طریق بازی با این ابزار، کودک می‌تواند انواع خشم درونی خود و عصبانیت خود را از طریق فشار وارد کردن به این ابزار تخلیه کند و پس از آن به آرامش دست یابد.فیجت در انواع مختلفی تولید شده است که نحوه بازی کردن با هر یک را متفاوت می‌کند. برای نمونه بعضی از انواع فیجت و شیوه بازی کردن با آن‌ها به شرح زیر هستند.

فیجت ضد استرس اسپینر

این اسباب بازی به شکل یک بلبرینگ کوچک طراحی شده است. کودکان می‌توانند این ابزار بازی را در بین انگشتان کوچک خود قرار دهند و آن را بچرخانند. از این طریق کودک شما می‌تواند بر اضطراب و نگرانی خود غلبه کند.

فیجت کیوب

یکی از انواع فیجت‌ها که برای برطرف نمودن اضطراب در میان کودکان به کار برده می‌شود فیجت کیوب است. این فیجت، مکعبی شکل است و دارای شش وجه  و شبیه به تاس است. این مکعب کوچک شش وجهی، به راحتی و با کمک یک دست چرخانده می‌شود و از این طریق می‌تواند استرس کودک شما را بر طرف گرداند.

توپ ضد استرس

بعضی از انواع فیجت به شکل یک توپ طراحی شده است. این اسباب بازی، نرم و کوچک است و از اشکال متنوعی بهره مند شده است. به طور معمول، قطر این اسباب بازی از هفت سانتیمتر بیشتر نمی‌شود. این عامل سبب می‌شود تا به راحتی در یک دست جا بگیرد. شیوه بازی کردن با این ابزار بازی بدین ترتیب است که کودک شما می‌تواند این نوع از فیجت را در بین انگشتان خود قرار دهد و آن را فشار دهد. از این وسیله برای تخلیه عصبی کودک استفاده می‌شود. حتی می‌توان از این اسباب بازی در جهت تقویت عضلات دستان کودک استفاده کرد و به تمرینات ورزشی برای کودک نیز اقدام نمود.

حلقه‌های میخی

این حلقه‌های فیجت، دایره‌هایی لاستیکی هستند و نسبتا بزرگ طراحی می‌شوند. قطر این اسباب بازی‌ها چهار اینچ است. سطح این حلقه‌ها از زائده‌هایی تیغ مانند پر شده است. این زائده‌ها کاملا نرم هستند. شیوه بازی با این ابزار به این طریق است که این حلقه‌ها را به راحتی می‌توان در دست قرار داد و آن‌ها را خم و راست کرد. زائده‌های تیغ مانند که بر روی این حلقه‌ها طراحی شده است حس بسیار خوبی را به کودک شما القا می‌کند و همین عامل نیز سبب می‌شود تا استرس و نگرانی کودک کاهش یابد.

مکعب بی نهایت

یکی از انواع فیجت‌ها مکعب بی نهایت است. این وسیله از هشت مکعب کوچک تشکیل شده است که فلزی هستند و با لولاهای 360 درجه و بدون محدودیت به یکدیگر متصل شده‌اند و در کنار هم مکعب بزرگ‌تری را به وجود آورده‌اند که همان مکعب بی نهایت است. شیوه بازی با این ابزار بدین شکل است که این مکعب را می‌توانید به هر سمتی بچرخانید. در این صورت مکعب‌های کوچک حرکت می‌کنند و اشکال عجیب و غریبی ایجاد می‌شود.

انواع فیجت

اسلایم چیست؟

اسلایم و خمیر اسلایم از جمله اسباب بازی‌های ویژه مورد علاقه کودکان است. اسلایم ماده خمیری شکلی است که شبیه به ژله است. از این ابزار در جهت پرورش قدرت تفکر و خلاقیت کودک استفاده می‌شود. این خمیر در میان کودکان به نوعی خمیر جادویی محسوب می‌شود چرا که از طریق کاربرد آن، کودکان می‌توانند انواع اشکال هندسی، حیوانات و اجسام مورد نظر خود را خلق نمایند و هر چه می‌خواهند از این طریق بسازند.

خمیر ژلاتینی اسلایم دارای رنگ‌های متعددی است و از انواع مختلفی تشکیل شده است اما نحوه کاربرد تمامی انواع خمیر اسلایم به یک شکل است. این خمیر را می‌توان به شیوه‌های متعددی ساخت و مورد استفاده کودکان قرار داد. از جمله فواید این اسباب بازی این است که کودک از این طریق می‌تواند تنش‌های خود را از بین ببرد و اضطراب‌ها را از خود دور کند. تنوع رنگی این نوع از اسباب بازی نیز موجب می‌شود تا کودک از بازی با آن احساس خوبی را تجربه کند. برای خرید این نوع از اسباب بازی‌های موثر در رشد کودک می‌توانید آن‌ها را از فروشگاه‌های معتبر از جمله بلو اسلایم – blueshop2020.com تهیه نمایید.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *