استقلال هواوی در تولید تراشه درایور نمایشگرهای OLED

براساس جدیدترین اخبار، اولین تراشه درایور نمایشگرهای OLED هواوی در کارخانه HiSilicon توانسته به صورت رسمی اولین مرحله تولید آزمایشی را به پایان برساند. بنابراین انتظار می‌رود که عرضه رسمی این درایور تا پایان سال جاری میلادی آغاز شود.

تولید انبوه تراشه درایور نمایشگرهای OLED توسط هواوی

تراشه جدید هواوی در ابتدا برای محصولات این شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد و سپس به شرکت‌های دیگر فروخته خواهد شد. بد نیست به این نکته اشاره داشته باشیم که توسعه چیپ‌های درایور نمایشگر از سال 2019 توسط هواوی آغاز شده است. برای دستیابی به این هدف هواوی با دیگر شرکت چینی، یعنی BOE همکاری کرده است. علاوه‌براین، هواوی اولین IC درایور OLED را در نیمه دوم سال 2019 تولید کرد. براساس آنچه که در گزارشات آمده، تولید تراشه‌های درایور OLED کار بسیار پیچیده‌ای بوده و این دستاورد بزرگی برای آنها به حساب می‌آید.

این روزها اکثر محصولات هوشمندی که ما مورد استفاده قرار می‌دهیم، مانند گوشی‌های هوشمند، تبلت و … از نمایشگرهای OLED استفاده می‎‌کنند که سطح بهتری از کیفیت و تجربه کاربری را با قیمتی مناسب در مقایسه به نمایشگرهای LCD در اختیار کاربر قرار می‌دهند. با این حال، محدودیت‌هایی که برای تولید چیپ‌های درایور OLED وجود دارد و نیاز است که مطابق با نمایشگر‌های شخصی سازی شوند، تولید انبوه آنها برای کارخانه‌های تولیدکننده دشوار است.

نمایشگر میت 40 هواوی

باوجود آنکه شرکت‌های چینی تولیدکننده نمایشگر مانند BOE در حال حاضر بخش خوبی از بازار جهانی را در اختیار دارند، تولید تراشه‌های پنل OLED آنها همچنان وابسته به کارخانه‌هایی در دیگر نقاط جهان است. از همین منظر، پیشرفت هواوی و دستیابی به فناوری تولید تراشه درایور نمایشگرهای OLED توسط این شرکت می‎‌تواند باعث پیشرفت خوبی در صنعت تولید نمایشگر در چین شود و برای غول چینی نیز درآمد بسیار بالایی به همراه داشته باشد.

در حال حاضر شرکت‌های فعال در کره جنوبی و در رأس آنها سامسونگ بزرگترین تولیدکننده پنل‌های OLED به حساب می‌آیند. کره‎ای‌ها 90 درصد از سهم بازار جهانی را در اختیار دارند. پس از آنها TSMC تایوانی 9 درصد از بازار تصاحب کرده است. می‌تواند امیدوار بود که با ساخت تراشه‌های درایور نمایشگر هواوی، پیشرفت چینی‌ها در چند سال آینده چشمگیر باشد. حتی تصاحب بازار خانگی (چین) برای آنها می‌تواند درآمد انبوهی به همراه داشته باشد.

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *