استقبال دانشگاهیان از جشنواره شهید آوینی ۳ برابر سال گذشته بود

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان گفت: استقبال دانشگاهیان از دومین دوره جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی تقریبا سه برابر جشنواره اول بوده و آثار رسیده تقریبا هشت برابر آثار دور گذشته بوده است.

به گزارش سیناپرس از روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، سیدفردین تقی‌زاده، گفت: استقبال دانشگاهیان از دومین دوره جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی تقریباً سه برابر جشنواره اول بوده و آثار رسیده تقریباً هشت برابر آثار دور گذشته بوده است.

وی افزود: این جشنواره در چهار بخش قرآنی، معارفی، فرهنگی و هنری با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار شده که از دی‌ماه آغاز فراخوان تا ۲۵ فروردین، پایان فراخوان حدود ۳۰۰۰ اثر در دبیرخانه جشنواره به ثبت رسیده است.

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه دومین دوره جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی، از سوی اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان، به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار می‌شود، خبر داد: در این دور از جشنواره همانند جشنواره دور گذشته در بخش قرآنی و معارفی صرفاً دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های وزارت عتف امکان حضور داشتند و سایر دانشگاهیان سراسر کشور نیز می‌توانستند در بخش هنری و ادبی با خلق آثاری با موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در این جشنواره شرکت کنند.

تقی‌زاده افزود: فراخوان این دوره جشنواره از دی‌ماه سال ۱۴۰۲ آغاز و در ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ به پایان رسید که آثار رسیده در این دور از جشنواره در حدود ۳۰۰۰ اثر ادبی و هنری بوده که تقریباً هشت برابر آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره اول بوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه دیگر اینکه در این دور جشنواره همانند جشنواره پیشین، صرفاً دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت عتف امکان ثبت‌نام در بخش‌های قرآنی و معارفی داشتند که در بخش قرآنی ۲۱۹ نفر و معارفی ۳۵۰ نفر دانشجوی شاهد و ایثارگر به رقابت خواهند پرداخت، ثبت‌نام در بخش‌های هنری و ادبی این دور جشنواره برای عموم دانشگاهیان سراسر کشور امکان‌پذیر بوده که در مدت ۴ ماهه فراخوان، ۶۷۸ نفر در بخش هنری و ۳۶۱ نفر از دانشگاهیان سراسر کشور موفق به ثبت اثر ادبی در این جشنواره شدند.

نوشته استقبال دانشگاهیان از جشنواره شهید آوینی ۳ برابر سال گذشته بود اولین بار در خبرگزاری سیناپرس. پدیدار شد.

لینک منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.