فهرست بستن

استقبال بی نظیر بازار از Core i9 11900K باعث افزایش قیمت آن شد

چندی پیش خبر کاهش قیمت پردازنده‌های Rocket Lake اینتل، بسیاری از علاقمندان و کاربران را امیداور کرد تا شاید بتوانند در آینده با هزینه کمتری سیستم‌های خود را به نسل 11 اینتل ارتقا دهند. این کاهش قیمت بدیهی هم بود، چرا که بازار پر از پردازنده‌های نسل 10 است آنهم با قیمت‌های بسیار خوب، که در اغلب زمینه‌ها چیزی کم از برادران نسل یازدهمی ‌خود ندارند.

اما در این میان، یک پردازنده، نه تنها کاهش قیمت نداشته، بلکه برخلاف بقیه نسل یازدهمی‌ها، افزایش قیمت شدیدی بر آن اعمال شده است. پردازنده Core i9 11900K، که ادیتور سایت Gamer’s Nexus آن را شرم آور نامید، اکنون یکی از پر فروش ترین پردازنده‌های بازار است و کاربران برای آن سرو دست می‌شکنند. تقاضای بالا برای این پردازنده باعث افزایش قیمت آن در سراسر جهان شده است.

افزایش قیمت Core i9 11900K

در حال حاضر در وبسایت Amazon، پردازنده Core i9 11900K حدود 250 دلار گرانتر از قیمت MSRP به فروش می‌رسد. این پردازنده در سایت Newegg آمریکا حدود 100 دلار و در برخی کشور‌ها مانند انگلستان تا بیش از 300 دلار گرانتر از قیمت پیشنهادی اینتل است.

افزایش قیمت Core i9 11900K

بسیاری از فروشگاه‌ها مانند Newegg، برای کاهش قیمت این پردازنده، پیشنهاد خرید به صورت باندل را مطرح میکنند تا کاربران مشتاق این پردازنده، به هوای کاهش قیمت، مجبور به خرید قطعه دیگری نیز شوند. البته این نوع باندل کردن بازهم صد شرف دارد به شیوه باندل کردن در ایران که در آن شما مجبور هستید هر دو قطعه باندل شده را به بالاترین قیمت خریداری کنید.

پردازنده Core i9 11900K، قهرمان جدید اینتل برای گیمر‌ها و حرفه‌ای‌ها است. این پردازنده دارنده بسیاری از رکورد‌های اورکلاک در جهان است، و بالاترین فرکانس رم DDR4 با این پردازنده ثبت گردیده است. ناگفته نماند، رسیدن به فرکانس 5 گیگاهرتز برای تمام هسته‌های این پردازنده تقریبا در بیش از 70% مواقع به راحتی امکان پذیر است. پشتیبانی از PCIe Gen.4 و همچنین لذت استفاده از آن به همراه مادربرد‌های فوق العاده پیشرفته Z590، از دیگر مواردی است که کاربران را تشویق به خرید آن می‌کند.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *