از شخصیت‌ها تا توانایی‌های جدید؛ اطلاعات جدیدی از فاینال فانتزی ۷ ریبرث منتشر شد

کمپانی اسکوئر انیکس (Square Enix) به تازگی اطلاعات و اسکرین‌شات‌های جدیدی از بازی مورد انتظار Final Fantasy VII Rebirth منتشر کرده است.

دومین نسخه از سه‌گانه‌ی بازسازی فاینال فانتزی ۷ در نزدیکی انتشار قرار دارد و استودیوی سازنده قصد دارد تا جایی که می‌تواند بازیکنان را برای این نسخه هیجان‌زده کند. در این بازی کلود و همراهانش از میدگار گریخته و در جهانی به نام The Planet پا می‌گذارند. آن‌ها به دنبال پایان دادن به ظلم و ستم شرکت شینرا هستند که کلان شهر میدگار را کنترل می‌کند و در این راه می‌خواهند سفیروث را شکست دهند. استودیوی سازنده اخیرا تریلرها و دمویی از بازی نیز منتشر کرده که اطلاعات خوبی به بازیکنان در رابطه با گیم‌پلی بازی می‌دهد و در این میان با تصاویری به معرفی عناصر جدید بازی از شخصیت‌ها گرفته تا ویژگی‌های گیم‌پلی پرداخته است.

شخصیت‌های جدید

سیسنی (Cissnei)

سیسنی
به عنوان رهبر جوانان گونگاگا، او ابتدا پس از انفجار راکتور به عنوان بخشی از تلاش‌های امدادی، از گونگاگا بازدید کرد و سپس این روستا را خانه‌ی خود خواند. گذشته‌ی او در هاله‌ای از رمز و راز پنهان شده است، اما استعداد او در مبارزه و رهبری نشان می‌دهد که او بدون شک یک فرد آماتور نیست. او از مهارت‌های مبارزه به خوبی استفاده می‌کند، در حالی که شیطان‌هایی که به دلیل قرار گرفتن در معرض ماکو وحشی شده‌اند را دفع می‌کند.

بوگنهاگن (Bugenhagen)

بوگنهاگن
به عنوان مرجع برجسته‌ی منطقه‌ی Cosmo Canyon در سیاره‌شناسی، این حکیم محترم خود را وقف مطالعه‌ی سیاره کرده است و اکنون آموزه‌های خود را با شاگردان بی‌شماری در میان می‌گذارد. او همچنین یک دانشمند است که تعدادی ابزار هوشمند مانند توربین‌های بادی که انرژی Cosmo Canyon را تامین می‌کند، لوله‌های شنوایی برای نظارت بر صدای سیاره و تلسکوپ رصدی عظیم خود را اختراع کرده است.

زنگان (Zangan)

زنگان

زنگان در نقش استاد و بنیانگذار سبک همنام خود در هنر‌های رزمی، به سراسر جهان سفر می‌کند و هنر خود را به شاگردان خود آموزش می‌دهد که ۱۲۸ نفر هستند. زنگان در حالی که در نیبلهایم زندگی می‌کند، تیفا را زیر بال خود می‌گیرد و سخت تلاش می‌کند تا تمرین‌هایی را با الهام از سبک مبارزه‌اش ترویج کند.

جانی (Johnny)

جانی

شخصیت دوست داشتنی سکتور ۷ که مستعد فریب خوردن است، پس از ترک میدگار، به کاستا دل سول رفت و در آنجا فرصت مناسبی برای یک عمر به او داده شد. با این حال، علی‌رغم اینکه صاحب یک هتل شده، کسب‌ و کار جانی به دور از رونق است و حتی یک نفر از تأسیسات او حمایت نکرده است.

روفوس شینرا (Rufus Shinra)

روفورس شینرا

رئیس جوان و تازه‌ی شرکت شینرا، روفوس است. او پس از درگذشت پدرش، ریاست شرکت را بر عهده گرفت و قصد دارد از آنچه که به‌ عنوان شیوه‌های منسوخ می‌داند، جدا شده و در عوض شرکت خود را با باورهایی جدید بازسازی کند و طلوع عصر جدیدی را در سخنرانی ابتدایی خود اعلام کند.

سنگ (Tseng)

سنگ
رهبر واحد Turks بخش امور عمومی شینرا، سنگ است. او در مدیریت زیردستان عجیب و غریب خود مهارت دارد و آن‌ها را به یک تیم حرفه‌ای تبدیل می‌کند. پس از اینکه روفوس شینرا ریاست شرکت پدرش را بر عهده گرفت، سنگ در پشت صحنه به عنوان دست راست جدید خود او فعالیت می‌کند.

رنو (Reno)

رنو

رنو عضو واحد Turks بخش امور عمومی شینرا است. رنو به خاطر مو‌های قرمز آتشین و پوزخند دائمی‌اش شناخته می‌شود. وی که در عملیات سقوط پلاک سکتور ۷ مجروح شد، در حال حاضر در مرخصی به سر برده و از انجام وظیفه محروم است.

رود (Rude)

رود

رود به عنوان عضو دیگری واحد Turks بخش امور عمومی شینرا، فردی کچل و تنومند است و کسی نیست که کلمات را هدر دهد و ترجیح می‌دهد که مشت‌هایش به جای زبانش حرف بزنند. او در حال حاضر برای تعقیب مردان روپوش پوشیده به همراه النا، سرباز جدیدشان، به جای رنو فرستاده شده است.

روش (Roche)

روش

به عنوان یک سرباز ۳-C که بیشتر به دلیل نیاز سیری ناپذیرش به سرعت شناخته شده است، پس از نبرد شدید آن‌ها در میدگار، روش با کلود همراه شده و او اکنون عهد می‌کند که دوست تازه‌ یافته‌اش را تا انتهای جهان دنبال کند.

پروفسور هوجو (Professor Hojo)

هوجو

هوجو مدیر بخش تحقیق و توسعه‌ی شینرا است. پروفسور برای توسعه‌ی سلاح‌های زیستی پیچیده و بی‌شماری تلاش کرده است، او نه به اخلاقیات و نه به نجابت رایج اهمیتی نداده و برای او، زندگی انسان فقط وسیله‌ای برای رسیدن به اهداف علمی است. در حال حاضر، او در تلاش است تا با بررسی مهاجرت مردان روپوش پوشیده به سراسر سیاره، فرضیه‌ی «تجمع دیدار» خود را تایید کند.

مبارزات

درختان مهارت (Folios)

Final Fantasy VII Rebirth 2024 02 06 24 030
Final Fantasy VII Rebirth 2024 02 06 24 032

این کتاب‌های ارزشمند حاوی دستورالعمل‌هایی در مورد هنرهای رزمی مختلف، از شمشیرزنی تا نبرد نزدیک است. آن‌ها را می توان در هر شعبه‌ای از Maghnata Books در سراسر جهان ارتقا داد و این کار به شما امکان دسترسی به توانایی‌های جدید را می‌دهد. با این حال، برای انجام این کار، باید امتیازات مهارت خود را صرف کنید که می‌توانید با انجام کارهای عجیب و غریب و سایر فعالیت‌ها این امتیازها را بدست آورید.

توانایی‌های سینرژی (Synergy Abilities)

حملات سینرژی

توانایی‌های سینرژی در واقع حملات قدرتمندی هستند که در آن دو شخصیت با هم متحد می‌شوند تا جریان نبرد را تغییر دهند. با افزایش سطح پارتی، توانایی‌های بیشتری باز می‌شود و وابستگی بین اعضای گروه شما عمیق‌تر می‌شود. با استفاده از توانایی‌های خود می‌توانید نوار سینرژی را پرد کرده و سپس یک حمله‌ی سینرژی را پیاده‌سازی کنید. به عنوان مثال کلود و تیفا به هوا پریده و کمبویی از بالا را اعمال می‌کنند، آریث کنترل رد را برعهده گرفته و حملات مختلفی را انجام می‌دهد و کلود شمشیر خود را به کیت سیث می‌دهد.

جهان بازی

جهان نسخه‌ی Rebirth از چندین منطقه تشکیل شده است که هر کدام دارای محیط‌های منحصربه‌فردی هستند تا بازیکنان بتوانند در ماجراجویی خود کاوش و تجربه کنند. برخی از این مناطق در ادامه آمده‌اند.

کوستا دل سول (Costa del Sol)

کوستا دل سول
کوستا دل سول یک شهر تفریحی پر رونق است که در ساحل همیشه آفتابی این قاره ساخته شده است. از همه‌ی بازدیدکنندگان این واحه اقیانوسی با رقصنده‌های زیبا و سازه‌های رنگارنگ استقبال می‌شود. در حالی که کاستا دل سول جاذبه‌های زیادی دارد، بزرگترین جاذبه‌ی آن سواحل شنی بکر آن است که همیشه مملو از گردشگرانی است که مشتاق یک آب تنی با طراوت هستند.

گونگاگا (Gongaga)

گونگاگا

گونگاگا دهکده‌ای کوچک در میان جنگلی سرسبز است. این مکان همچنین محل انفجار هولناک راکتور ماکو است. قارچ‌های گونگاگا که در اطراف این روستا رشد می‌کنند به طرز شگفت‌انگیزی معطر هستند و از نظر بسیاری به عنوان یک غذای لذیذ شناخته می‌شوند. به دلیل انفجار، راکتور گونگاگا تا به امروز غیرفعال بوده است.

دره‌ی کوزمو (Cosmo Canyon)

دره‌ی کوزمو

کوزمو منطقه‌ای خشک است که با زمینی قرمز رنگ و دره‌های باشکوهش مشخص شده است. در اینجا می‌توانید دانشمندان متعددی را که به مطالعه سیاره اختصاص داده شده‌اند، پیدا کنید. با این حال، همچنین پر از زاهدانی است که از مصرف ماکو اجتناب کرده‌اند و گردشگرانی که توسط معنویت عمیق منطقه فریفته شده‌اند. این منطقه به جای ماکو، به نیروی باد متکی است. آسیاب‌های بادی متعددی روی دره پراکنده‌اند و باد‌های تندی را که بین دیوار‌های آن سوت می‌زنند، مهار می‌کنند.

نیبلهایم (Nibelheim)

نیبلهایم

نیبلهایم دهکده‌ای آرام و قدیمی است که در دامنه‌ی کوه نیبل واقع شده و محل اولین راکتور ماکو شینرا است. در حالی که راکتور زمانی رونق دهکده را به ارمغان می‌آورد، اکنون به نظر می‌رسد که کانون فعالیت‌های هیولایی است و از سفیروث در این میان خواسته شده تا تحقیقاتی را در این زمینه انجام دهد.

عمارت شینرا (Shinra Mansion)

عمارت شینرا

عمارت شینرا ساختمانی مخروبه در حومه‌ی نیبلهایم و متعلق به شرکت برق شینرا است. در حالی که زمانی تیمی از محققان ماهر را در خود جای داده بود که آزمایش‌های مخفیانه را در اتاق‌های زیرزمینی آن انجام می‌دادند، اکنون خالی است و حتی ساکنان نیبلهایم اجازه‌ی ورود به آن را ندارند.

راه‌های پیمایش

برای پیمایش در جهان بازی راه‌ها و وسایل مختلفی وجود دارد که در اینجا به برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت. چوکوبوهای اقیانوس از یک جریان ثابت آب برای حرکت خود در سطح آب استفاده می‌کنند و برای عبور از موانع آبی مناسب هستند. چوکوبوهای جنگل در سفر‌های جنگلی بسیار مفید هستند و می‌تواند از روی قارچ‌های غول پیکر و شاخه‌ها بپرند. از طرفی تاینی برانکو نیز وجود دارد که به عنوان یک هواپیمای مستحکم شناخته می‌شود. سید به طور معمول آن را در فرودگاه‌های قدیمی در سراسر قاره فرود می‌آورد. خطوط هوایی برانکو همیشه شما را به جایی که باید بروید می‌رساند.

گفتنی است که در طول سفر خود در بازی، مواقعی پیش می‌آید که همراهان کلود به جای آن باید رهبری را بر عهده بگیرند. شما می‌توانید از ویژگی خاص هر شخصیت برای ادامه‌ی ماجراجویی آن‌ها استفاده کنید. به عنوان مثال، Red XIII می‌تواند روی دیوارها بدود، در حالی که کیت سیث می‌تواند با همراه خود اجسام سنگین را پرتاب کند. بارت نیز می‌تواند به اشیاء شلیک کند.

در این میان چدلی از شما برای بهبود درک خود از جهان کمک می‌گیرد. همانطور که در مناطق مختلف کاوش می‌کنید، مناطق جدیدی سرشار از گنج‌ها و شگفتی‌های طبیعی را کشف خواهید کرد. دیتا پوینت‌هایی که در سفرهای شما جمع‌آوری می‌شوند، می‌توانند برای توسعه‌ی مواد مفید جدید صرف شوند.

شبیه‌ساز مبارزه

Final Fantasy VII Rebirth 2024 02 06 24 069
Final Fantasy VII Rebirth 2024 02 06 24 067

در صورتی که به چدلی در تحقیقاتش کمک کنید، می‌توانید نبردهای جدید و چالش برانگیزتر را در بخش شبیه‌ساز مبارزه باز کنید که در نهایت به آیتم‌های خاصی منتهی می‌شود. از طرفی با از بین بردن سنگ‌های راهنما، نوری را آزاد خواهید کرد که مسافران را به پناهگاه احضار که در آن کریستالی مملو از علم الهی قرار دارد، هدایت می‌کند.

مینی‌گیم‌ها

در دومین قسمت از بازسازی فاینال فانتزی ۷، نه تنها داستان‌ها و جنگ‌ها، بلکه انواع عناصر منحصربه‌فرد و سرگرم‌کننده در انتظار بازیکنان است. یکی از این عناصر مینی‌گیم‌ها هستند که در سراسر جهان بازی پراکنده شده‌اند. در مینی‌گیم Dolphin Show، دوست دلفینیی و آموزش دیده پریسیلا را محکم بچسبید و در آب‌های آندر جونون حرکت کنید، در Minecart Adventure سوار بر نوعی واگن در کوه کورل، جعبه‌های شینرا را که در طول مسیر با آن‌ها روبرو می‌شوید را نابود کنید تا آیتم‌های مفیدی بدست آورید، در Galactic Saviors عملا وارد یک بازی با محوریت نبرهای فضایی شوید، در Jumpfrog تبدیل به قورباغه شده و از روی مانع بپرید، در Pirate’s Rampage به اثری با محوریت دزدان دریایی بپردازید و در Run Wild با رد ه سبک راکت لیگ فوتبال بازی کنید.

از طرفی یکی از جذاب‌ترین مینی‌گیم‌هایی که ظاهراً در بازی قرار داده شده، بدون شک Fort Condor است که به خودی خود مانند یک بازی موبایلی کامل است. در این مینی‌گیم استراتژی، باید از پایگاه خود در برابر دشمنان دفاع کنید و حتی کلود و دوستانش به عنوان فرمانده به مبارزه می‌پیوندند و هر کدام مهارت منحصربه‌فردی دارند که می‌تواند جریان نبرد را تغییر دهد.

بازی Final Fantasy VII Rebirth در تاریخ ۲۹ فوریه (۱۰ اسفند) سال جاری برای پلی‌استیشن ۵ عرضه خواهد شد.

منبع: Gematsu

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

Adblock test (Why?)

لینک منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.