فهرست بستن

ارزش بیت کوین به بالاترین مقدار خود از سال 2017 رسید

احیای دوباره بیت کوین در سراسر صنعت مالی و ارزهای رمزنگاری شده احساس می‌شود. حالا پیش بینی اینکه ارزهای دیجیتال مجددا تا چه اندازه افزایش خواهند یافت برای کاربران جای سوال است. روند تغییر قیمت ارزهای رمزنگاری شده همانند ترن‌های هوایی بوده که هر از چند گاهی بالا و پائین می‌شوند، اوج می‌گیرند و فرود می‎آیند. بنابراین نمی‎توان دقیقا گفت این بار چه اتفاقی در این صنعت رخ می‎دهد. با این حال اکنون ارزش بیت کوین رشد قابل توجهی داشته و به بالاترین مقدار خود طی 3 سال اخیر رسیده است.

در اواخر 2017، هر بیت کوین با رقم 19700 دلار معامله شد که رکوردی بی سابقه بود. سپس در دسامبر سال 2018 ارزش این ارز دیجیتال فوق العاده کاهش یافت و رکورد منفی حدودا 3200 دلار را به ثبت رساند. در تابستانی که پشت سر گذاشته شد، باری دیگر بازار بیت کوین مقداری داغ شد و ارزش آن چندین بار اوج گرفت. اکنون هر بیت کوین با قیمت بالغ بر 18000 دلار معامله می شود و با روندی که طی می‌شود، بعید نیست شاهد یک رکورد جدید دیگر توسط این ارز دیجیتال باشیم. مطالعه ای در رابطه با بیت کوین در سال 2017 مدعی شده است که این اتفاق احتمالا حاصل دستکاری در بازار است.

ارزهای رمزگذاری شده، خصوصا بیت کوین منافعی را از سرمایه گذاری و سرویس‎های مالی کمپانی ها کسب کرده اند. موسسه تجاری MicroStrategy سپتامبر گذشته 175 میلیون دلار دیگر بیت کوین خریداری کرد. در ماه اکتبر نیز کمپانی Square سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری خود را در بیت کوین اعلام کرد و گفت به ارزهای رمزنگاری شده به عنوان ابزار توانمند سازی اقتصادی نگاه می‌کند. هفته گذشته سرویس PayPal اجازه خرید، نگهداری و فروش چهار ارز دیجیتال را به کاربران امریکایی، از جمله بین کوین داد.  

بیشتر بخوانید: اظهار نظر ترامپ در مورد ارزهای دیجیتال: طرفدار بیت کوین نیستم!

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *