فهرست بستن

اختصاصی: مادربرد Gigabyte Tachyon عضو جدید خانواده گیگابایت

منابع اختصاصی وب سایت سخت افزار به ما اطلاع داده‌اند که گیگابایت مشغول آماده سازی محصول جدیدی است که احتمالا تحت سری 500 اینتل برای اولین بار عرضه خواهد شد. مادربرد Gigabyte Tachyon عضو جدید خانواده گیگابایت خواهد بود که ظاهرا جایگاهی ما بین مدل‌های Master و Extreme دارد اما مشخص نیست که بازار هدف آن چیست.

یکی از فرضیات اولیه می‌تواند این باشد که مادربرد Tachyon برای اورکلاکرها تولید خواهد شد. در این حالت گیگابایت محصولی مخصوص برای اورکلاک را به بازار عرضه می‌کند تا به دنبال رکوردشکنی‌های مختلف با این بُرد باشد. البته هنوز هیچ چیز مشخص نیست و حتی امکان دارد که هیچوقت شاهد Tachyon نباشیم اما در هر صورت عرضه محصولات نوین همیشه مورد استقبال ماست.

منابع وب سایت سخت افزار همچنین به ما اطلاع داده‌اند که سری مادربردهای جدید اینتل با چیپست Z590 تحت توسعه قرار دارند و حتی گیگابایت از همین حالا تاریخ عرضه نمونه‌های مخصوص را در نظر گرفته. ظاهرا گیگابایت قصد دارد سمپل‌هایی را در هفته سوم 2021 عرضه نماید که احتمالا به شرکا، یوتیوبرهای معروف و البته منتقدین تحویل داده خواهد شد (البته ممکن است این سمپل‌ها تنها به منظور استفاده داخلی باشد).

مادربرد Gigabyte Tachyon عضو جدید خانواده گیگابایت

مادربرد GIGABYTE-Z490-Gaming-X

در عین حال ما تصور می‌کنیم که زمان عرضه رسمی نیمه اول ماه مارس باشد که این تاریخ با شایعات قبلی درباره زمان عرضه پردازنده‌های Rocket Lake اینتل در یک راستا قرار می‌گیرد. برخلاف AMD که تصمیم گرفته برای پردازنده‌های Ryzen 5000 خود چیپست جدیدی ارائه نکند و تنها به انتشار به روزرسانی بایوس برای مدل‌های قبلی اکتفا کرده، اینتل طبق رویه معمول خود چیپست(های) جدیدی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که هنوز مشخص نیست چه برتری نسبت به سری چیپست‌های 400 این کمپانی خواهند داشت.

در آینده‌ای نزدیک از بُردهای Z590 گیگابایت و البته مادربرد Tachyon بیشتر خواهیم شنید و امیدواریم که محصول جدید این کمپانی به مرحله تولید انبوه برسد زیرا انتخاب‌های بیشتری در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید: گیگابایت اسم رمز Ryzen 5000 را تایید کرد – Vermeer نقاش هلندی

بیشتر بخوانید: جدیدترین شایعات سری Rocket Lake اینتل – بهبود عظیم کارایی در گیمینگ

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *