فهرست بستن

احتمال پشتیبانی بازی Battlefield 2042 از قابلیت کراس پلی

اخبار جدید درباره احتمال پشتیبانی بازی Battlefield 2042 از قابلیت کراس پلی، تغییرات نقشه و تاخیر در تست فناوری‌های بازی در آخرین نسل کنسول‌ها، جزییات بیشتری را مشخص کرده است. در ادامه با ما همراه باشید.

پشتیبانی بازی Battlefield 2042 از قابلیت کراس پلی

«دایس» (DICE) استودیو توسعه دهنده بازی «بتلفیلد 2042» (Battlefield 2042) جزئیات جدیدی را درباره قابلیت «کراس پلی» (cross-play)، «کراس پروگرس» (cross-progression) و تفاوت بین نسخه‌های مختلف کنسول‌ها در بازی بتلفیلد 2042 مشخص کرده است.

پشتیبانی بازی Battlefield 2042 از قابلیت کراس پلی

این استودیو توسعه دهنده روز گذشته یک بخش پرسش و پاسخ متداول در وب سایت خود منتشر کرده و در پست وبلاگ خود نیز جزئیات مربوط به برنامه‌های استودیو برای قابلیت‌های کراس پلی (امکان بازی بین پلتفرم‌های مختلف) و کراس پروگرشن (امکان انتقال داده‌های ذخیره شده بین پلتفرم‌های مختلف)، همراه با اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت محتوای بین نسل‌های مختلف کنسول‌ها را ارائه کرد. دایس تایید کرده که در حال بررسی امکان افزودن قابلیت کراس پلی برای بازی جدید بتلفیلد 2042 است، اگر چه هنوز به عنوان یک ویژگی حتمی برای بازی تصویب نشده است. این استودیو درباره کارهای خود گفت:

ما می‌توانیم تایید کنیم که به دنبال ساخت و آزمایش این قابلیت برای بازی خود هستیم.

قابلیت کراس پلی بتلفیلد 2042

در نتیجه صحبت‌های استودیو سازنده، دایس آزمون‌های تست فنی مکانیک‌های بازی بتلفیلد 2042 را به اواخر تابستان موکول کرد تا بتواند قابلیت کراس پلی را آزمایش کند. این آزمون فنی شامل «چند هزار نفر» خواهد بود که در صورت انتخاب افراد، از طریق ایمیل به آن‌ها اطلاع رسانی می‌شود. همچنین نسخه بتای آزاد گسترده‌تر برای تست، بعدتر ارائه خواهد شد. قابلیت کراس پلی در آزمون فنی دو بخش دارد و خوشبختانه می‌توانید از بازی با بازیکنان PC انصراف دهید. جزییات آن را در زیر بخوانید:

  • PC، ایکس باکس سری X و S و کنسول‌های پلی استیشن 5 (PC و کنسول می‌توانند از بازی با هم انصراف دهند)
  • ایکس باکس وان و کنسول‌های پلی استیشن 4

DICE همچنین در حال برنامه ریزی cross-progress و تجارت متقابل برای Battlefield 2042. این به این معنی است که اگر در سیستم دیگری بازی کنید ، پیشرفت شما و هر محتوایی که ممکن است در یک سیستم عامل بخرید (Xbox ، PlayStation یا PC) با شما جابجا می شوند.

قابلیت کراس پروگرشن بتلفیلد 2042

استودیو دایس همچنین در حال برنامه ریزی قابلیت کراس پروگرشن و «کراس کامرس» (cross-commerce) برای بازی بتلفیلد 2042 است. این تجارت متقابل در حقیقت به این معنی است که اگر در سیستم دیگری بازی کنید، داده‌های پیشرفت شما در بازی و هر محتوایی که ممکن است روی یک سیستم عامل بخرید (PC، پلی استیشن یا ایکس باکس) می‌توانند روی پلتفرم‌های مختلف جابجا شوند.

سایر قابلیت‌های بازی

سوالات متداول وبلاگ استودیو همچنین توضیح می‌دهد که رویدادهای جوی جدید بازی، از جمله گردبادها و طوفان‌های الکترومغناطیسی (EMP)، در همه پلتفرم‌ها و نه فقط کنسول‌های نسل بعدی و رایانه‌های شخصی، در دسترس خواهند بود. بازیکنان در پلتفرم‌های ایکس باکس و پلی استیشن می‌توانند وارد مسابقاتی با نهایت 64 بازیکن (در مقایسه با 128 نفر در کنسول‌های نسل جدید و PC) شوند، در حالی که نقشه‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان، تنظیماتی را برای منطقه قابل بازی دریافت کرده‌اند.

علاوه بر این، این سوالات متداول به حضور سربازان هوش مصنوعی اشاره می‌کند که در برخی مسابقات با شرایط خاصی، وارد صحنه می‌شوند تا جمعیت صحنه نبرد را بیشتر کنند. از سربازان هوش مصنوعی برای پر کردن سرورها استفاده می‌شود و شما نمی‌توانید از بازی با آن‌ها انصراف دهید. با این حال، دایس اعلام کرد که در یک مسابقه مشخص، سقف معینی برای سربازان هوش مصنوعی وجود خواهد داشت و این تعداد به گونه‌ای است که در کل تعداد بازیکنان واقعی انسانی در یک مسابقه کمرنگ نمی‌شود. در مثالی که استودیو برای این حالت ارائه کرده است، اگر یک مسابقه از 128 بازیکن خود، 120 بازیکن داشته باشد، سربازان هوش مصنوعی برای ایجاد تعادل بین تیم‌ها به بازی اضافه می‌شوند. اگر یک بازیکن انسانی در طول مسابقه از زمین بازی خارج شود، یک بازیکن هوش مصنوعی جای او را می‌گیرد تا زمانی که شخص دیگری به بازی بپیوندد.

سربازان هوش مصنوعی به اندازه بازیکنان انسانی توانایی مبارزه ندارند و نمی‌توانند از قابلیت‌ها و ویژگی‌های مختلف بتلفیلد 2042 استفاده کنند و همچنین توانایی استفاده از Wingsuit را نیز نخواهند داشت. با این وجود، آن‌ها احمق نیستند و می‌توانند از سیستم تماس با خودرو استفاده کرده و اهداف خود را به دست آورند. آن‌ها همچنین اطلاعات لازم را برای تصمیم گیری بین تعامل با شما از طریق آتش دشمن، پهلو گرفتن، پرتاب نارنجک یا حتی احیای یک گروهان سرنگون شده، دارند. بازی بلفیلد 2042 قرار است در ماه اکتبر به عنوان بازی فقط چند نفره عرضه شود و ما انتظار داریم در 22 جولای اطلاعات بیشتری در مورد حالت اسرارآمیز جدید چند نفره آن بشنویم. نظر شما درباره پشتیبانی بازی Battlefield 2042 از قابلیت کراس پلی چیست؟ دیدگاه‌های خود را در این باره با ما به اشتراک بگذارید.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *