فهرست بستن

احتمالا تولید موبایل هواوی در سال ۲۰۲۱ به نصف کاهش پیدا کند

گزارشی از Nikkei آسیا می گوید احتمالا تولید موبایل هواوی در سال ۲۰۲۱ به نصف کاهش پیدا کند. گفته می شود غول فناوری چینی انتظار دارد امسال فقط ۷۰ میلیون گوشی بفروشد.

کاهش تولید موبایل هواوی در سال ۲۰۲۱

به نظر می رسد که هواوی به تامین کنندگان گفته است شاید سفارشات تلفن های هوشمند آن در سال ۲۰۲۱ حدود 60٪ کاهش می یابد. کاهش شدید اما پیش بینی شده در بخش تولید موبایل هواوی از 189 میلیون در سال 2020 به 70 میلیون در سال 2021 در نتیجه تحریم های امریکا علیه هواوی است.

هواوی در سال ۲۰۲۱ از جمع پرفروش‌ترین برندهای موبایل کنار می رود؟

موبایل های هواوی در سطح جهانی بسیار محبوب هستند اما در ایالات متحده امریکا به کلی اجازه فروش رسمی ندارند. علاوه بر آن، هواوی در سال ۲۰۱۹ در لیست سیاه امریکا قرار گرفت. دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا نیز با توجه به نگرانی های امنیت ملی مبنی بر اینکه هواوی ارتباط نزدیک با دولت چین دارد، یک فرمان اجرایی را در همین جهت صادر کرد. هواوی بارها این اتهام را رد کرده است.

در نتیجه این مشکلات، اردیبهشت ۹۸ بود که گوگل گوشی های هواوی را از بروزرسانی های آینده اندروید حذف کرد. همچنین این شرکت از ساخت شبکه های 5G در بسیاری از کشورهای جهان منع شده است.

هواوی که گفته می شود در حال مذاکره برای فروش برندهای تلفن سری P و سری Mate خود است (اما توسط هواوی تکذیب شد) قرار است گوشی تاشو Mate X2 را در تاریخ ۱۴ اسفند ۹۹ در چین رونمایی کند.

پوستر گوشی میت ایکس ۲

پوستر گوشی میت ایکس ۲

موسسه پایش بازار IDC گفت، در سه ماهه چهارم سال 2020 هواوی 32 میلیون موبایل در سراسر جهان فروخته است، در حالی که در سه ماهه مشابه سال ۲۰۱۹ این عدد برابر 56 میلیون بود. حالا اما پیش بینی فروش کل سال ۲۰۲۱ برابر ۷۰ میلیون دستگاه است

در حال حاضر هواوی به درخواست Cnet برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که بخش تجارت موبایل هواوی به چه سمتی پیش برود؟

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *