اجرای ۱۰۲۵ عنوان ویژه برنامه هفته بسیج سازندگی در فارس

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس گفت: اجرای بیش از ۱۰۲۵ ویژه برنامه در هفته بسیج سازندگی این استان از ۱۵ تا ۲۱ اردیبهشت ماه جاری هدف گذاری شده است.

به گزارش سینا پرس فارس، علی اکبر طحان امروز، ۱۳ اردیبهشت ماه در نشست خبری ویژه هفته بسیج سازندگی با خبرنگاران، بیان داشت: بعد از اینکه وزارت جهاد سازندگی منحل و با وزارت کشاورزی ادغام شد، رهبر معظم انقلاب فرمان تشکیل سازمان بسیج سازندگی را دادند که تاکنون با توفیقات خوبی همراه بوده است.

طحان در ادامه به تشریح اقدامات این سازمان پرداخت و گفت: در طرح محرومیت زدایی روستاهای دارای تنش آبی استان، سال گذشته ۳۷۲ روستا هدف گذاری و با همت گروه‌های جهادی بسیج سازندگی و مشارکت دستگاه های اجرایی، این روستاها از آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند.

رییس سازمان بسیج سازندگی فارس اضافه کرد: در همین راستا، بر اساس برنامه چشم انداز سه ساله، آبرسانی به ۴۱۲ روستای دیگر نیز در دستور کار گروه های جهادی قرار گرفته است.

او با این توضیح که سال گذشته ساخت بیش از ۲ هزار مسکن ویژه محرومان با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان هدف گذاری شد، اظهار داشت: تاکنون ۵۵۷ مسکن توسط گروه های بسیج سازندگی تحویل مردم شده است.

به گفته طحان؛ عملیات لایروبی ۶۰۰ رشته قنات، احداث ۵ هزار کیلومتر کانال‌ سیمانی آبرسانی کشاورزی، مرمت ۸۰۰ واحد مسکونی، آسفالت ۲ میلیون و ۷۰ هزار متر از راههای روستایی به ارزش ۳۰۴ میلیارد تومان، اهدای ۳ هزار و ۳۸۳ سری جهیزیه به به زوج‌های کم برخوردار نیز به همت گروه‌های جهادی استان انجام شده است.

او خاطرنشان کرد: در ایام نوروز، ۷۶۴ گروه جهادی در ۸ عرصه عمرانی، بهداشت و درمان، فرهنگی و تربیتی، کمک مومنانه، آموزشی و تحصیلی، کشاورزی، دامپزشکی، آسیب های اجتماعی، مشاوره، اشتغال و اقتصاد به مردم خدمت رسانی کردند.

طحان، شعار امسال هفته بسیج سازندگی را “همه با هم، بسیج خدمت‌رسانی” عنوان کرد و افزود: اجرای بیش از ۱۰۲۵ ویژه برنامه که ۲۴۵ عنوان برنامه به پروژه‌های محرومیت‌زدایی، ۱۴۷ عنوان مربوط به اقتصاد و اشتغال، ۵۵۸ عنوان برنامه در ‌موضوع خدمت‌رسانی جریان جهادی و ۷۵ عنوان برنامه کمک‌های مومنانه می باشد، از مهمترین برنامه‌های هفته بسیج سازندگی در فارس است.

او با بیان اینکه بسیج سازندگی فارس، ۵۲۰۰ گروه جهادی را در سطح استان هدایت و راهبری می کند، ادامه داد: در واقع این مردم هستند که در قالب گروه‌های جهادی به دولت کمک می کنند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس همچنین از کاشت یک‌میلیون اصله نهال در دو ماه با کمترین امکانات در بیابان‌های استان از دیگر خدمات این سازمان برشمرد.

نوشته اجرای ۱۰۲۵ عنوان ویژه برنامه هفته بسیج سازندگی در فارس اولین بار در خبرگزاری سیناپرس. پدیدار شد.

لینک منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.