فهرست بستن

اجرای یک هزار و ۴۷۰ فعالیت فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه محقق اردبیلی

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی از اجرای بیش از یک هزار و ۴۷۰ فعالیت فرهنگی و کسب ۲۲ مقام ملی و بین المللی در سال ۱۴۰۱ توسط دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد.

به گزارش سیناپرس اردبیل، عباس فنی اصل ۲۸ اسفند در جمع خبرنگاران از اجرای بیش از یک هزار و ۴۷۰ فعالیت فرهنگی و کسب ۲۲ مقام ملی و بین المللی در سال ۱۴۰۱ توسط دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد و گفت: برنامه­ های فوق در محورهای ۱۰ ­گانه قرآن و عترت و ترویج فرهنگ و ارزش­های اسلامی، آموزش، ابتکار، خلاقیت و اشتغال، تبلیغات فرهنگی و اجتماعی، ارتقای مهارت و هنر، مشارکت و مسئولیت­ پذیری، سرمایه و نشاط اجتماعی، اخلاق حرفه­ ای در سازمان، سلامت و پیشگیری از آسیب ­های اجتماعی و عفاف و حجاب اسلامی مستخرج از فصل پنجم سند اسلامی ­شدن دانشگاه­ ها اجرا شده است.

دبیر شورای فرهنگی دانشگاه محقق اردبیلی افزود: در حوزه فرهنگی و اجتماعی ۷۱۵ برنامه اجرا شده که ۴۸.۵ درصد از کل برنامه ­های فرهنگی را شامل می­ شود. برنامه­ های مزبور در حوزه­ ها و موضوعات متنوع به ترتیب توسط کانون­ های فرهنگی و اجتماعی با ۳۱۳ برنامه، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با ۱۱۴ برنامه، تشکل های اسلامی با ۹۵ برنامه، واحد قرآن و عترت با ۷۲ برنامه، پایگاه مقاومت با ۶۷ برنامه و واحد امور بانوان و خانواده با ۵۴ برنامه انجام یافته است که این تعداد برنامه در مقایسه با سال گذشته رشد ۵۱ درصدی را نشان می­دهد.

فنی اصل با اشاره به فعالیت ۶۷ انجمن علمی دانشجویی در دانشگاه، عنوان کرد: بخش دیگری از فعالیت ­های فرهنگی در دانشگاه توسط انجمن­های علمی اجرا شده است که ۵۱.۵ درصد از فعالیت ­ها را با تعداد ۷۵۹ برنامه شامل می­ شود که به ترتیب انجمن ­های علمی دانشجویی دانشکده ادبیات و علوم انسانی با ۱۸۱ برنامه، دانشکده علوم اجتماعی با ۱۷۶ برنامه، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی با ۱۵۰ برنامه، انجمن­ های بین ­رشته ­ای با ۸۱ برنامه، دانشکده فنی و مهندسی با ۶۲ برنامه، دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی با ۳۵ برنامه، دانشکده علوم پایه با ۱۷ برنامه، دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی مغان با ۱۵ برنامه و دانشکده های کشاورزی و منابع طبیعی مشگین ­شهر و دانشکده فناوری­های نوین نمین به ترتیب با ۲ و یک برنامه با رویکرد مهارت­ آموزی و دانش­افزایی در اجرای برنامه ها مشارکت داشته اند.

رئیس کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به انتشار ۳۸ نشریه دانشجویی در سال ۱۴۰۱، خاطر نشان کرد: برای اولین بار در دانشگاه نشریه صوتی (پادکست) با عنوان صدای ذهن توسط انجمن علمی روانشناسی تولید شد.

فنی اصل افزود: فعالیت­های انجمن­های علمی دانشجویی نیز در سالجاری رشد ۶۷ درصدی را نسبت به سال گذشته داشته است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی در تشریح دستاوردها و کسب افتخارت و مقام ­های ملی و بین­ المللی در سالجاری گفت: در جشنواره ­ها و دوره های برگزار شده مرتبط با بخش­های مختلف حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه از جمله جشنواره بین ­المللی حرکت، جشنواره ملی رویش، جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان، جشنواره مالک اشتر در دو بخش بسیج اساتید و بسیج دانشجویی، جشنواره ملی عروج ثانیه ها، دوره اندیشه تمدن ساز، حوزه تولید و رسانه و خبر نهاد رهبری، جشنواره فیلم و تئاتر در مجموع ۲۲ مقام کسب شده است.

فنی اصل یکی از ویژگی ­های بارز فعالیت­های انجام یافته در سال ۱۴۰۱ را همکاری و مشارکت فعالانه­ دستگاه ها و سازمان ­های اجرایی خارج از دانشگاه از جمله حوزه هنری انقلاب اسلامی، مؤسسه فرهنگی و هنری آذربایجان ائل بیرلیگی، بنیاد ملی نخبگان، جهاد دانشگاهی استان، سازمان هلال احمر استان، سازمان جهاد کشاورزی استان و غیره با دانشگاه برشمرد.

وی با بیان اینکه تمامی برنامه­ های اجرا شده در سامانه جامع مدیریت امور فرهنگی و درگاه فرهنگی وزرات علوم تحقیقات و فناوری ثبت شده و قابل مشاهده است، افزود: حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه از پیشنهادات کلیه دانشگاهیان عزیز در بهبود روند فعالیت­ ها استقبال می کند.

نوشته اجرای یک هزار و ۴۷۰ فعالیت فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه محقق اردبیلی اولین بار در خبرگزاری سیناپرس | اخبار علمی ایران و جهان. پدیدار شد.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *