فهرست بستن

آیپد پرفروش ترین تبلت فصل – عرضه قدرتمند تبلت‌های هوشمند در سه ماهه اول

بازار تبلت‌ها در سه ماهه نخست سال 2021 رونق بسیار خوبی داشته و تعداد قابل توجهی از این دستگاه‌ها روانه بازار شده‌اند که در میان سازندگان، اپل بالاترین سهم داشته و آیپد پرفروش ترین تبلت فصل لقب گرفته است. رشد قابل توجه کروم بوک‌های گوگل در سه ماهه گذشته نیز به نوع خود جالب توجه بوده است. این اتفاق به دلیل استفاده بیش از پیش از کروم بوک‌ها در کاربردهای آموزشی و تحصیلی بوده که دلیل این اتفاق بیشتر به واسطه افزایش آموزش‌های از راه دور به خاطر شیوع کرونا بوده است.

در کل سه ماهه نخست سال میلادی جاری، نزدیک به 40 میلیون دستگاه تبلت روانه بازار شده است که نسبت به فروش 25.7 میلیون دستگاه در سه ماهه نخست سال گذشته یک رشد چشمگیر محسوب می‌شود. آیپد اپل، همچنان محبوب‌ترین تبلت بازار است و 31.7 درصد از کل تعداد دستگاه‌های عرضه شده را به خود اختصاص داده است. سامسونگ، رقیب سنتی اپل با کسب 20 درصد از سهم بازار تبلت ها در حال تعقیب کوپرتینویی‌هاست. لنوو و آمازون نیز به ترتیب با کسب سهم 9.4 و 8.7 درصدی جایگاه‌های سوم و چهارم پرفروش‌ترین برندهای تبلت را کسب کرده‌اند.

آیپد پرفروش ترین تبلت فصل

آیپد پرفروش ترین تبلت فصل اول 2021

محققین شرکت IDC گفته‌اند اگر چه واکسیناسیون جهانی در حال انجام است و کسب و کارها و اداره‌ها دوباره در حال فعال شدن هستند اما هنوز با کار در شرایط شرایط نرمال فاصله زیادی داریم که باعث می‌شود تقاضا برای تبلت‌ها همچنان بالا باشد. در این میان تبلت‌های جداشدنی محبوبیت بیشتری دارند و انتظار می‌رود تا مدتی این روند ادامه داشته باشد. همچنین IDC به فروش قابل توجه کروم بوک‌ها در سه ماهه نخست 2021 اشاره کرده و 357.1 درصد عرضه این دستگاه‌ها بیشتر شده است. IDC خاطر نشان کرده که این رشد خیره کننده به احتمال زیاد به دلیل افزایش استفاده از کروم بوک‌ها در مراکز آموزشی مانند مدارس و دانشگاه‌هاست.

اپل اخیرا گزارش مالی خود را با تکیه بر رکورد مالی 89.6 میلیارد دلاری منتشر کرد که در مقایسه با سه ماهه مشابه از سال قبل 54 درصد افزایش یافته است. با وجود فروش نسبتا ضعیف آیفون 12 مینی، گوشی‌های اپل 47.9 میلیارد دلار برای کوپرتینویی‌ها فروش به دنبال داشته‌اند. در همین حال تیم کوک، مدیرعامل اپل گفت که فصل گذشته انعکاسی از عملکرد محصولات ما می‌باشد که در این شرایط خاص به کاربران ما کمک کردند و مصرف کنندگان روزهای بهتر آینده که در انتظار همه است احساس کردند.

آیپد و مک با وجود همگرایی سخت افزاری ادغام نخواهند شد

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *