فهرست بستن

آیپد و مک با وجود همگرایی سخت افزاری ادغام نخواهند شد

کمپانی‌هایی که رنج محصولات متنوعی را به کاربران ارائه می‌دهند گاها به مرور زمان در برخی از رنج‌ها تشابهات بین محصولات بسیار زیاد می‌شود تا جایی که کمتر نقطه تمایزی می‌توان بین آنها پیدا کرد. در این مواقع برخی سازندگان دست به ادغام دو سری مختلف از محصولات خود می‌زنند اما اپل مخالف این کار است. تیم کوک، مدیرعامل این کمپانی در گذشته گفت شما می‌توانید یک توستر و یک یخچال را هم با یکدیگر ادغام کنید اما نتیجه کار برای کاربران خوشآیند نخواهد بود. چند سالی از این حرف گذشته و اپل اکنون از پردازنده یکسانی در آیپد و مک خود استفاده می‌کند. اما کمپانی معتقد است این دو هنوز از دیگر مجزا هستند و هر دستگاه مسیر خود را طی می‌کند.

ادغام آیپد و مک – ترکیب یخچال و توستر

مایکروسافت با محصولات 2 در 1 سرفیس طی سال‌های اخیر ثابت کرد که یک بازار نسبتا بزرگ برای اینگونه دستگاه‌ها که قابلیت انجام دو دستگاه را دارند وجود دارد. ترکیبی از تبلت و لپ تاپ که از تبلت، نمایشگر لمسی و از لپ تاپ کیبورد فیزیکی را به ارث برده‎‌اند. پس از اینکه اپل تبدیل معماری پردازنده محصولات خود را با معرفی Apple Silicon آغاز کرد، برای طرفداران کمپانی این سوال بوجود آمد که اپل چه اصراری بر جدا نگه داشتن آیپد از مک دارد در حالی که دیگر تفاوت خاصی بین آنها دیده نمی‌شود. اپل در آیپد پرو جدید از همان تراشه M1 استفاده کرد که درون مک بوک ایر و مک بوک پرو جایگذاری شد. به واسطه ضخامت کمتر و بدون فن بودن، مک بوک ایر هنوز جایگاه خود را دارد اما آیپد پرو حالا بیشتر از هر زمان دیگری شبیه به مک پرو است.

در مصاحبه‌ای با The Independent رئیس بازاریابی و رئیس بخش سخت افزاری اپل باری دیگر تاکید کردند که اپل دو پلتفرم سخت افزاری را از یکدیگر جدا نگه میدارد. این دو علت اصلی اپل را اینگونه اعلام کردند که کمپانی صرفا به ساخت بهترین محصول در هر دسته‌بندی برای مصرف کنندگان است و این اختیار را به کاربران می‌دهد که نسبت به جیب خود محصول مورد نظر را انتخاب کنند. همچنین گفتند برخی کاربران شاید برای خرید بین آیپد و مک تردید داشته باشند در حالی که عده‌ای هر دو را در کنار هم دارند. اپل معتقد است این دو نه رقیب، بلکه مکمل یکدیگرند. حتی با وجود اینکه آیپد پرو بیش از همیشه شبیه به یک مک شده است.

پیش بینی فروش 5 میلیون دستگاه iPad Pro M1 اپل در سال 2021

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *