فهرست بستن

آیا پردازنده‌های جدید اینتل راکت لیک می‌توانند ناجی اینتل شوند؟

اینتل به تازگی نسل یازدهم از پردازنده‌های کلاس دسکتاپ میانی خود را موسوم به راکت لیک راه اندازی کرده است. به نظر شما آیا پردازنده‌های Rocket Lake-S می‌توانند در رقابت با Ryzen 5000های تیم سرخ خودی نشان داده و وضعیت را به نفع اینتل تغییر دهند؟ آخرین گزارش استیم به همین نکته می‌پردازد.

زمان چندانی از ورود پردازنده‌های راکت لیک به بازار نمی‌گذرد؛ اینتل به وضوح گیمرها و برنامه‌هایی را هدف قرار داده است که عملکرد تک هسته (تا حداکثر 8 هسته) در آنها بسیار مهم است. عملکرد نسل یازدهم در بازی‌ها مناسب بوده و این مسئله کشش گیمرها را به دنبال دارد. استیم به تازگی آخرین گزارش خود از وضعیت سخت افزارهای مورد استفاده توسط گیمرها را منتشر کرده است.

در روزهای اخیر این گزارش را با کارت‌های گرافیک دنبال کرده و اینک به سراغ بخش پردازنده‌ها می‌رویم. اگر چه همچنان بخش اعظم گیمرهای استیم از پردازنده‌های اینتل استفاده می‌کنند، اما رشد AMD ادامه دارد. گزارش ماه مارس Steam نشان می‌دهد که هر دو کمپانی Intel و AMD به نوبه خودش رشدهایی را تجربه کرده‌اند. به عنوان مثال اینتل در بخش سیستم‌های مبتنی بر لینوکس 0.19 درصد رشد داشته است. بدین ترتیب گیمرهای بیشتری که از این سیستم عامل استفاده می‌کنند به سمت اینتل حرکت کرده‌اند.

ROCKK-2.jpg

رشد AMD در بخش سهم پردازنده‌های گیمرهای استیم نیز جزئی اما قابل اعلام است. در ماه گذشته استفاده از پردازنده‌های تیم قرمز تا 0.18 افزایش یافته است. در حال حاضر سهم اینتل از پردازنده گیمرهای استیم 71.16 درصد بوده و سهم AMD نیز 28.84 درصد است. تا سال گذشته سهم AMD به 19 درصد می‌رسید و این افزایش سهم نشان دهنده فروش بالای پردازنده‌های ZEN است.

از سوی دیگر، می دانیم که پردازنده‌های راکت لیک به تازگی وارد میدان رقابت شده‌اند. از آنجایی که این خانواده گیمرها را هدف قرار داده‌اند، پیش‌بینی می‌شود که گزارش‌های ماه‌های آتی با تغییراتی در سهم اینتل روبرو باشد. در غیر این صورت کار برای تیم آبی دشوار خواهد شد!

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *