فهرست بستن

آیا ثبت نقل و انتقالات وسایل نقلیه در دفاتر اسناد رسمی اجباری است؟

۱۷ فروردین ۰۰ ساعت ۱۶:۵۱

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی در اظهارات جدید خود عنوان کرد که ثبت نقل و انتقالات وسایل نقلیه در دفاتر اسناد رسمی الزامی نیست.

دکتر عباس قاسمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی در راستای حفظ حقوق عامه جهت اطلاع و اقدام مقتضی قانونی در نامه‌ای به ریاست پلیس راهور ناجا اعلام کرده که هیچ الزامی برای ثبت نقل و انتقال وسایل نقلیه در دفاتر اسناد رسمی وجود ندارد.

براساس جدیدترین گزارشات، دکتر عباس قاسمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکز طی نامه‌ای به ریاست پلیس راهور ناجا عنوان کرد که برابر با دادنامه ۱۸۳۶ مورخ ۲/۱۲/۱۳۹۹ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری که برای کلیه مراجع و دستگاه‌ها لازم الاتباع است هیچ اجباری برای ثبت نقل و انتقالات وسایل نقلیه در دفاتر اسناد رسمی وجود ندارد. فلذا به‌منظور حفظ حقوق عامه جهت اطلاع و اقدام مقتضی قانونی اعلام می‌گردد.

الزامی بودن تنظیم سند وسایل نقلیه در دفاتر اسناد رسمی

لازم به‌ذکر است که دیوان عدالت اداری در رأی خود ضمن باطل کردن سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ثبت اسناد خودرو در دفاتر اسناد رسمی را اختیاری دانسته بود. این رأی واکنش رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را در پی داشت و ایشان اعلام کرد که همچنان تنظیم سند وسایل نقلیه در دفاتر اسناد رسمی الزامی است.

ثبت نقل و انتقالات وسایل نقلیه

ثبت نقل و انتقالات وسایل نقلیه

این اختلاف نظرها در شرایطی مطرح شده‌اند که هزینه تنظیم نوع سند در دفاتر اسناد در سال ۱۴۰۰ به‌شدت افزایش یافته و نارضایتی مردم را به‌همراه داشته است.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *