فهرست بستن

آیا باید منتظر بازگشت گوشی‌های میان رده سری Compact سونی باشیم؟

سونی اخیراً به شکل تعجب آوری در صفحات رسمی خود کم‌کار بوده است و هنوز هم اطلاعات دقیقی از گوشی‌های آینده‌ی خود در اختیار نمی‌گذارد. اما به تازگی شایعاتی مبنی بر بازگشت سری اکسپریا کامپکت قوت گرفته است که احتمال می‌رود در نیمه‌ی اول سال 2021 عرضه شود.

تنها مطرح کردن نام گوشی‌های سری Compact در حال حاضر باعث ایجاد هیاهویی در سونی و میان علاقه‌مندان شده است. از آن‌جا که احتمالاً می‌دانید این خط تولید به دلیل ارائه سخت افزار و قابلیت‌های یک گوشی پرچم دار در قالب گوشی‌های ارزان و مقرون بصرفه از محبوبیت خاصی میان کاربران تلفن‌های همراه برخوردار بود که آخرین مثال آن گوشی XZ2 Compact، در سال 2018 وارد بازار شد و مورد تحسین قرار گرفت.

در واقع، با توجه به اخبار کمی که از اسمارت فون‌های سونی در اختیار داریم، به نظر می‌رسد که در پشت صحنه اتفاقات زیادی در جریان است. جریان‌هایی که حتی منجر به لغو تولید مدل Xperia 10 II Plus با تراشه‌ی اسنپ دارگون 720 شد و تمرکز سونی را به تکنولوژی 5G معطوف کرد. با این اوصاف می‌توان احتمال داد که گوشی Xperia 1 III Compact در این استراتژی جایی دارد؛ به خصوص این‌ که صحبت از انتشار تراشه‌ی جدید و اسرارآمیز اسنپ دراگون 775 نیز به میان آمده است.

متأسفانه تا به اینجا جدای از مدل تراشه و نمایشگر 5/5 اینچی افشا شده، اطلاعات دیگری از این گوشی در دسترس نیست. تراشه‌ی اسنپ دراگون 775 هم در ماه سپتامبر برای مدت کوتاهی در شایعات به عنوان جانشینی مدعی برای مدل‌های 765 و G765 ظاهر شدند؛ تراشه‌هایی که در ارزان سازی تکنولوژی 5G برای گوشی‌های همراه، پیشگام بودند.

gsmarena_002.jpg

تراشه‌ای که گفته می‌شود در Xperia 10 III به کار خواهد رفت، به مانند خط تولید تراشه‌های Dimensity مدیاتک و اسنپ دراگون 690، آتش به قیمت تراشه‌های 5G انداخته است؛ تا جایی که می‌توان تصور کرد یک گوشی 5G فرضی مجهز به اسنپ دراگون 775 می‌تواند دقیقاً بین یک پرچمدار پر زرق و برق مانند  Xperia 1 III  و گوشی Xperia 10 III (مجهز به اسنپ دراگون 690) جای گیرد.

با این حال به سختی می‌توان با این اطلاعات کم، درک درستی از برنامه‌ی آینده‌ی سونی برای راه اندازی دوباره‌ی سری کامپکت داشت. شاید فعلاً صبر بهترین گزینه برای علاقه مندان به مجموعه‌ی اکسپریا باشد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *