فهرست بستن

آیا اینفلوئنسرهای اینستاگرامی ملزم به پرداخت مالیات می‌شوند؟

در سال‌های گذشته بارها شاهد بحث‌های دولت و مجلس در خصوص دریافت مالیات از اینفلوئنسرهای اینستاگرامی بودیم اما این طرح هیچ‌وقت اجرایی نشد. در همین راستا نماینده مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان موضوع پرداخت مالیات توسط شاخ‌های مجازی اینستاگرام را مجدداً در مجلس مطرح کرده است.

جلال رشیدی کوچی با اشاره به تخلفات صورت گرفته در فضای مجازی اعلام کرد که خرید و فروش اسلحه و مواد مخدر در فضای واقعی به شدت رواج دارد و این موضوع نگران کننده است؛ اگر چنین افرادی دستگیر شوند، به اشد مجازات محکوم می‌شوند اما متأسفانه این افراد در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به تخلفات خود ادامه می‌دهند.

به گفته عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، آمار خرید و فروش اسلحه و مواد مخدر و مشروبات الکلی از سوی کاربران ایرانی در فضای مجازی بسیار بالا است. آقای رشیدی اعلام کرد که ما با فضایی مانند اینستاگرام به هیچ وجه مخالف نیستیم، اما با تخلفاتی که در این فضا باعث بازی با آبروی افراد می‌شود مخالفیم. رشیدی در خصوص کنترل فضای مجازی و تقویت شبکه ملی اطلاعات گفت:

متأسفانه عده‌ای از افراد که در حال تخلف و پیش بردن اهداف سیاسی شوم هستند تمایل به ساماندهی فضای مجازی ندارند و همواره در تلاشند تا با به‌کار بردن کلماتی مانند فیلترینگ، مسدود کردن، محدود کردن و اینکه  مجلس انقلابی به دنبال بستن فضای مجازی است،  افکار مردم را به بازی گرفته‌اند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در خصوص عدم پرداخت مالیات توسط اینفلوئنسرهای اینستاگرامی با درآمدهای نجومی بیان کرد که چگونه مغازه داران و فعالان اقتصادی باید جهت فعالیت و امرار و معاش و در آمد ماهیانه هزینه‌هایی را در قالب اجاره، دارایی، مالیات و …. پرداخت کنند اما افرادی که در فضای مجازی اقدام به کسب و کار و در آمد می‌کنند نباید مالیات بپردازند؟

تا این لحظه دولت و مجلس تصمیم قطعی در خصوص پرداخت مالیات توسط اینفلوئنسرهای اینستاگرامی نگرفته است اما بارها شاهد زمزمه‌هایی در خصوص این موضوع از سوی مجلس بودیم. به نظر شما اینفلوئنسرهای اینستاگرامی باید مالیات بپردازند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *