فهرست بستن

آپدیت 21H1 ویندوز 10 به طور رسمی توسط مایکروسافت اعلام شد

در یک پست وبلاگی، آقای John Cable، قائم مقام ارشد، مدیر برنامه خدمات ویندوز قابلیت‌های آینده که در آپدیت 21H1 ویندوز 10 به این نسخه از سیستم عامل اضافه می‌شود را به صورت خلاصه بیان کرده است. در ادامه این مطلب با هم نگاهی کوتاهی خواهیم داشت به امکانات جدیدی که قرار است به ویندوز 10 اضافه شود. با ما همراه باشید.

امکانات جدید آپدیت 21H1 ویندوز 10

بروزرسانی 21H1 برای بهبود امنیت، دسترسی از راه دور و کیفیت خدمات ویندوز تمرکز خواهد داشت. یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که در آپدیت آینده به ویندوز 10 اضافه خواهد شد، امکان تنظیم وبکم خارجی به صورت پیش‌فرض برای برای احراز هویت از طریق تشخیص چهره در Windows Hello است. این قابلیت کاربردی برای زمانیکه مفید خواهد بود که کامپیوتر شما از قابلیت ویندوز هلو بهره می‌برد اما آن را به یک مانیتور متصل کرده‌اید، با این حال، تمایل دارید که راه ورود شما به ویندوز از طریق تشخیص چهره باشد. خوشبختانه در بروزرسانی بعدی پشتیبانی از دوربین‌های موبایلی برای این هدف ارائه خواهد شد.

امکانات جدید آپدیت 21H1 ویندوز 10

قابلیت ویندوز دیفندر نیز در آپدیت جدید بروزرسانی خواهد شد و عملکرد Application Guard سریع‌تر از گذشته خواهد شد. علاوه‌براین مشکل تأخیری که در باز شد اسناد Application Guard Office در ویندوز دیفندر وجود داشت، برطرف خواهد شد. در کنار این موارد سیاست‌های کلی ویندوز برای پشتیبانی بیشتر از دورکاری، بهینه‌تر خواهد شد.

تغییرات دیگری در بخش تنظیمات برنامه‌ها با بروزرسانی جدید ویندوز اعمال خواهد شد که این شامل پیکربندی DNS در Settings App و نوتفیکیشن‌های برنامه‌های استارتاپ در بخش تنظیمات Disk Management می‌شود. به غیر از این موارد تغییرات دیگری مانند بازطراحی صفحه کلید و .. هنوز در مرحله آزمایش در ویندوز اینستایدر قرار دارند.

کاربرانی که عضوی از برنامه Beta Insider مایکروسافت هستند می‌تواند جدیدترین آپدیت ویندوز 10 را همین حالا دریافت کنند. برای این منظور نیاز است که به قسمت Update and Security ویندوز رفته و گزینه Windows Insider Program انتخاب کنید و پس از آن گزینه Beta Branch را انتخاب کنید. سپس با ری‌استارت کردن دستگاه، به بخش تنظیمات آپدیت رفته و آخرین بروزرسانی دستگاه را دریافت کنید.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *