فهرست بستن

آپدیت ویندوز 10 باری دیگر یکی از مهم ترین ویژگی های سیستم عامل را از کار انداخت

سریال بروزرسانی‌های عجیب ویندوز 10 با باگ‌های عجیب و غریب به نظر انتهایی طول و دراز دارد که معلوم نیست عمر ما به دیدن پایان آن قد بدهد یا خیر. مثل روال گذشته، یک بروزرسانی دیگر از سیستم عامل شماره یک بازار کامپیوترهای شخصی دردسر ساز شده و این بار یک ویژگی مهم را در سیستم درگیر می‌کند. باگ یک آپدیت ویندوز 10 حالت اسلیپ را در تعدادی از کامپیوترهای شخصی از کار میاندازد و باعث می‌شود سیستم‌های درگیر این باگ بدون دلیل و پی در پی از حالت اسلیپ خارج شوند و همچنین در برخی موارد باعث می‌شود حالت کم مصرف سیستم به طور کلی کار نکند. اما یک راه حل موقت برای این مشکل وجود دارد.

طبق گزارشی که توسط Windows Latest منتشر شده، این باگ اولین بار در نسخه Windows 10 May 2020 Update نمایان شده است. این نسخه به طور کلی از همان ابتدای عرضه دارای مشکلات زیادی بود و دردسرهای فراوانی برای کاربران ایجاد کرد. با اینکه آپدیت شماره KB4568831 ویندوز 10 مشکل حالت اسلیپ این سیستم عامل را رفع کرد، اما مجددا این باگ گریبان کاربرانی که بروزرسانی اختیاری September 2020 را نصب کرده‎اند گرفته است.

آپدیت ویندوز 10 و باگ از کار انداختن حالت اسلیپ

کاربری در فروم مایکروسافت نوشته است زمانی که درب لپ تاپ خود را میبندد، در حالی که دکمه پاور را فشار داده یا گزینه اسلیپ را از منوی پاور یا از طریق منوی ویندوز انتخاب کرده، فقط نمایشگر خاموش می‌شود و حتی اگر تمام شب دستگاه را به حال خود قرار دهد، در حالت اسلیپ قرار نمی‌گیرد.

 کاربران ویندوز دریافته‌اند که مقصر این مشکل پروسه‎ای در ویندوز به نام MoUSO Core Worker Process است. این پروسه باعث بروز بیدار شدن‎های ناخواسته کامپیوترهای شخصی از حالت اسلیپ شود. اتفاقی که سیستم‌های مجهز به نسخه 2004 ویندوز 10 را که یک بروزرسانی اختیار را در صف دانلود یا نصب دارند دربر می‌گیرد. اگر سیستم شما نیز از این باگ رنج برده و حالت اسلیپ آن از کار افتاده، این مشکل می‌تواند با مراجعه به تنظیمات Windows Update و جلوگیری از اجرای سرویس بروزرسانی در ساعات غیر معمول حل شود. سپس کامپیوتر خود را ریست کنید و مجددا حالت اسلیپ را امتحان کنید.

اما اگر راهکار فوق جواب نداد، Windows Lates ترفند زیر را پیشنهاد می‌کند:

  • Windows Search را باز کنید.
  • عبارت Services.msc را جستجو کنید.
  • در سرویس‌های به نمایش درآمد، به دنبال سرویس Windows Update بگردید.
  • روی Windows Update کلیک کرده و Stop را انتخاب کنید.
  • روی همان ورودی مجددا کلیک کرده و Start را بزنید و سپس Restart را کلیک کنید.
  • به Windows Update بروید و بعد از چک کردن، بروزرسانی‎های در صف انتظار را نصب و سپس دستگاه خود ریستارت کنید.

لازم به ذکر است که این یک راهکار موقت است اما می‌تواند مانع MoUsoCoreWorker.exe در جلوگیری از فعالیت اسپلیپ مد شود. هنوز مشخص نیست که مایکروسافت چه زمانی این باگ را رفع خواهد کرد.  

بیشتر بخوانید: آپدیت جدید ویندوز 10 یکی از بهترین ویژگی های ویندوز 7 را باز می‌گرداند

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *