آموزش ۶ روش خرید اینترنت مخابرات، بسته، ترافیک و مشاهده باقیمانده اینترنت

بیش از نیمی از کاربران اینترنت ثابت در ایران، یعنی حدود ۵.۵ میلیون نفر، مشترک اینترنت مخابرات هستند. مخابرات در پایان سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مشترک ADSL و VDAL و بیش از ۲۰۰ هزار نفر مشترک FTTH یا تانوما داشته است که قطعا اکنون بیشتر هم شدند.

روش‌های مختلفی برای خرید اینترنت مخابرات یا ثبت‌نام برای اینترنت VDSL/ADSL و فیبر نوری تانوما و بعد خرید بسته اینترنت و حجم وجود دارد. در حالی‌که بسیاری از کاربران با استفاده از اپلیکیشن‌ها و سایت‌های واسط بسته اینترنت مخابرات را تهیه می‌کنند ولی این شرکت روش‌های سریع‌تر، ساده‌تر، مطمئن‌تر و بهتری برای ثبت‌نام، خرید بسته و ترافیک دارد.

اگر شما هم یکی از مشترکان اینترنت مخابرات هستید؛ پیشنهاد می‌کنیم تا آخر این مطلب همراه ما باشید تا ببینید چه روش‌هایی برای خرید بسته و ترافیک اینترنت مخابرات وجود دارد؛ روش‌هایی که احتمالا برخی از آن‌ها را خبر نداشتید:

روش ۱: سایت مخابرات (tci.ir)

اگر برای یافتن سایت مخابرات در گوگل سرچ کنید؛ احتمالا این قدر سایت‌های بی‌ربط به شما نشان بدهد که خسته شوید و دیگر دنبال سایت اصلی شرکت مخابرات ایران نگردید.

سایت مخابرات

سایت اصلی شرکت مخابرات ایران دارای نشانی www.tci.ir است و در آن می‌توانید برای انواع اینترنت‌های مخابرات ثبت‌نام کنید یا بسته‌های اینترنت ADSL و VDSL و FTTH را خریداری و رزرو کنید.

مهم‌تر، اینکه در سایت اصلی مخابرات می‌توانید از طرح‌های تشویقی و تخفیفی، بسته‌های اینترنت ترافیک اضافه جدید و با تخفیف یا هر گونه اخبار دیگری درباره اینترنت مخابرات مطلع شده و به موقع اقدام به خرید بسته‌ها و طرح‌های اینترنت این شرکت کنید.

وقتی وارد سایت مخابرات می‌شوید؛ هم از منوی بالا می‌توانید به سرویس‌های اینترنت و تعرفه‌ها دسترسی پیدا کنید و هم با اسکرول سایت به سمت پایین، می‌توانید به ترتیب سرویس‌های اینترنت و بسته‌های مختلف این شرکت را مشاهده و با کلید روی آن‌ها، اقدام به خریدشان کنید.

روش ۲: پنل مشترکان اینترنت مخابرات

بهترین روش برای خرید بسته اینترنت و ترافیک اضافی از مخابرات، ورود به پنل مشترکان اینترنت مخابرات است. هر سرویس‌دهنده اینترنت به شما یک پنل مدیریت اینترنت می‌دهد که در آن می‌توانید سرویس اینترنت خود را تمدید کنید؛ بسته اینترنت و ترافیک اضافه بخرید؛ میزان مصرف اینترنت خود را مشاهده کرده یا پیام‌ها و اطلاعیه‌ها و طرح‌های تشویقی و تخفیف‌دار سرویس‌دهنده را ببینید.

پنل مشترکان اینترنت مخابرات

شرکت مخابرات ایران هم دارای یک پنل مدیریت اینترنت برای مشترکان ADSL است که نشانی اینترنتی آن adsl.tci.ir/panel می‌شود. مشترکان ADSL مخابرات به سادگی می‌توانند وارد این پنل شده و اقدام به ثبت‌نام برای سرویس اینترنت ADSL مخابرات کرده یا بسته اینترنت خود را تمدید کنند و ترافیک اضافه بخرند.

اینترنت ADSL مخابرات

شرکت مخابرات ایران یک پنل مدیریت اینترنت دیگر به نشانی my.tci.ir دارد که برای خرید اینترنت و تمدید و رزرو بسته همه سرویس‌های اینترنت و تلفن ثابت مخابرات از جمله اینترنت ADSL، اینترنت VDSL و فیبر نوری تانوما است.

اگر عضو اینترنت مخابرات باشید؛ احتمالا به یکی از این دو پنل مشترکان دسترسی خواهید داشت و می‌توانید همه کارهای مربوط به سرویس اینترنت و خرید مودم مخابرات را در این پنل‌ها انجام دهید.

روش ۳: اپلیکیشن مخابرات من

این روزها، استفاده از گوشی‌های موبایل و اپلیکیشن‌ها در میان کاربران بسیار رایج بوده و بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند به جای رفتن به یک مرورگر وب و زدن آدرس سایت یک شرکت، با اپ موبایل، کارهای خود را انجام بدهند.

شرکت مخابرات ایران هم مانند همراه اول و ایرانسل که اپلیکیشن‌هایی برای مدیریت سرویس‌ها و اینترنت خود دارند (همراه اول با اپ «همراه من» و ایرانسل با اپ «ایرانسل من»)؛ یک اپلیکیشن «مخابرات من» دارد.

اپلیکیشن مخابرات من

در برنامه «مخابرات من» که از روی فروشگاه‌های کافه بازار یا مایکت قابل دانلود و نصب است؛ انواع خدمات و سرویس‌ها از جمله خرید اینترنت، تمدید سرویس اینترنت، خرید بسته اینترنت، خرید ترافیک، مشاهده باقیمانده اینترنت، مشاهده ریز مصرف اینترنت، مشاهده وضعیت سرویس اینترنت ADSL و تغییر رمزعبور و نام کاربری پنل ADSL، پرداخت قبض میان دوره‌ای و پایان دوره، تغییر رمز اینترنت، ثبت‌نام تلفن ثابت، مشاهده ریز قبض تلفن ثابت و … در دسترس شما قرار می‌گیرند.

پیشنهاد می‌کنیم حتما اپلیکیشن «مخابرات من» را نصب کنید و با آن، همه سرویس‌های خود در شرکت مخابرات ایران را مدیریت کرده و دیگر دغدغه‌ای برای تمدید سرویس یا خرید بسته اینترنت و مشاهده باقیمانده اینترنت خود نداشته باشید.

روش ۴: کد دستوری ۲۰۲۰

کذ دستوری #۲۰۲۰* یک سامانه برای دسترسی و استفاده از خدمات شرکت مخابرات ایران است. شما بدون نیاز به مراجعه حضوری یا استفاده از اینترنت، می‌توانید با این کد دستوری، بسیاری از کارهای خود را انجام دهید.

برخلاف تصور برخی از کاربران، کد دستوری #۲۰۲۰* فقط برای پرداخت قبض تلفن ثابت نیست و شما با آن می‌توانید سرویس اینترنت خود را شارژ کنید؛ ترافیک بیشتر بخرید، مانده اعتبار اینترنت ADSL خود را ببینید؛ رمزعبور پنل ADSL مخابرات خود را تغییر دهید و کلی کارهای دیگر که شاید هیچ‌گاه به ذهن‌تان نرسیده باشد.

استفاده از کد دستوری #۲۰۲۰* برای مواقعی خوب است که به اینترنت دسترسی ندارید یا سرویس اینترنت شما قطع شده یا به اتمام رسیده است و باید برای آن بسته اینترنت یا ترافیک جدید بخرید.

روش ۵: مراجعه به دفاتر پیشخوان

یکی از روش‌های خرید اینترنت مخابرات و حتی خرید بسته اینترنت، دفاتر پیشخوان دولت هستند. همان‌طور که می‌توانید در این دفاتر برای سیم‌کارت اپراتورهای موبایل ثبت‌نام کرده و سرویس اینترنت گوشی خود را راه‌اندازی کنید؛ می‌توانید برای اینترنت مخابرات ثبت‌نام کرده و بسته اینترنت بخرید.

خرید اینترنت مخابرات

افرادی که زیاد با اینترنت سر و کار ندارند یا خوب بلد نشدند که چگونه وارد اپلیکیشن یا سامانه مشتریان مخابرات شوند؛ می‌توانید با مراجعه به نزدیک‌ترین دفتر پیشخوان دولت در منطقه خودشان، برای ثبت نام اینترنت مخابرات اقدام کنند یا بپرسند در منطقه‌شان چه سرویس‌هایی و با چه قیمتی عرضه می‌شود.

روش ۶: سایت‌ها و اپلیکیشن‌های شخص ثالث

برخی از وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها، امکان خرید بسته‌های اینترنت مخابرات را فراهم کردند. اگرچه ما زیاد این روش را توصیه نمی‌کنیم و بهتر می‌دانیم که شما از طریق پنل مدیریت مشترکان و اینترنت مخابرات یا اپلیکیشن «مخابرات من» اقدام به خرید بسته اینترنت و ترافیک کنید ولی باز در مواقعی که به این سرویس‌ها دسترسی پیدا نکردید؛ می‌توانید از طریق سایت‌ها و اپ‌های شخص ثالث، بسته اینترنت مخابرات را خریداری کنید.

در میان روش‌های گفته شده، بهترین روش خرید اینترنت مخابرات یا خرید بسته و تمدید سرویس خود، مراجعه به سایت TCI مخابرات و دسترسی به پنل کاربری است. مخابرات، جشنواره‌ها و تخفیف‌های بسته‌های اینترنت و حجم ترافیک خود را نیز در این پنل اطلاع‌رسانی می‌کند.

مزایا و معایب اینترنت مخابرات

توصیه نخست ما این است اگر در منطقه شما شرکت دیگری به جز مخابرات، سرویس اینترنت ثابت مانند ADSL و VDSL یا فیبر نوری دارد؛ از آن اینترنت بخرید و مخابرات اولویت دوم شما باشد.

چون معمولا شرکت‌های FCP خدمات و کیفیت اینترنت بهتری نسبت به مخابرات دارند. اما در غالب استان‌ها و مناطق، مخابرات به صورت انحصاری سرویس اینترنت می‌دهد و شما گزینه دیگری ندارید.

اینترنت مخابرات ارزان و بی‌کیفیت است. این دو ویژگی، می‌تواند برای کاربری مثبت یا منفی باشد.

مثلا، اگر یک کاربر معمولی اینترنت هستید و صرفا برای برخی کارهای آنلاین خود نیاز به اینترنت در خانه دارید و نمی‌خواهید پول زیادی بابت اشتراک اینترنت بدهید؛ اینترنت مخابرات مناسب شما است.

اما اگر کاربر حرفه‌ای هستید؛ تولیدکننده محتوا و مالتی‌مدیا هستید؛ گیمر یا یوتیوبر یا استریمر هستید؛ اینترنت مخابرات اصلا مناسب شما نیست و احتمالا پس از چند ماه، حسابی کلافه شده و دنبال جایگزینی برای آن خواهید بود.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

لینک منبع


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.