آموزش خط چشم گرافیکی به ساده‌ترین روش ممکن

یکی از ترندهای آرایشی سال جدید که این روزها زیاد می‌بینیم خط چشم گرافیکی است. این سبک خط چشم جسورانه که خطوط تند و تیز دارد می‌تواند جلوه‌ای چشمگیر و جذاب به ظاهر شما بدهد. خط چشم گرافیکی همچنین به شما این آزادی را می‌دهد تا خلاقیت خود را بیان کنید. چه خط چشم بالدار کلاسیک را انتخاب و چه از طرح‌های پیچیده‌تر استفاده کنید زیبایی چهره‌ی شما دو چندان می‌شود. ما با آموزش خط چشم گرافیکی در این مطلب از دیجی‌کالا مگ به شما یاد می‌دهیم که چطور این خط‌های گرافیکی جذاب را بکشید؛ خط چشمی که هم شیک باشد و هم ویژگی‌های شخصیتی شما را به جذاب‌ترین شکل ممکن بیان کند.

خط چشم گرافیکی چیست؟

خط چشم گرافیکی جذاب

استفاده از خط چشم برای کشیدن فرمی دراماتیک و اغراق‌آمیز در اطراف چشم یکی از تکنیک‌های آرایشی جسورانه است که به خط چشم گرافیکی معروف است. خطوط تیز و زاویه‌دار اغلب روی پلک بالا، خط مژه‌ی پایین یا هر دو بخش چشم و با خط چشم مایع یا ژلی کشیده می‌شوند.

راه‌های مختلفی برای کشیدن خط چشم گرافیکی وجود دارد، اما برخی از شکل‌های متداول عبارت هستند از خط چشم گربه‌ای یا بالدار، کشیدن چندین خط در جهات مختلف و استفاده از فضای نگاتیو یا طرح‌های هندسی. برای جلب توجه بیشتر به خط چشم گرافیکی، اغلب از سایه‌ی چشم خنثی و ریمل بسیار سبک استفاده می‌شود. خط چشم گرافیکی می‌تواند راهی خلاقانه و شجاعانه برای جذاب‌تر کردن آرایش صورت شما باشد. این نوع خط چشم را می‌توان متناسب با هر سبک یا موقعیتی استفاده کرد.

چگونه خط چشم گرافیکی بکشیم؟

آموزش انواع خط چشم گرافیکی

۱. چشمان خود را آماده کنید

حتما به این نکته توجه کنید که چشمان خود را قبل از استفاده از آرایش باید آماده کنید تا ماندگاری طولانی‌مدت آرایش چشمانتان تضمین شود. پس از شستن صورت، به آرامی اطراف چشم خود را خشک کنید. اگر پلک‌های چرب دارید از پرایمر پلک استفاده کنید تا خط چشم بهتر به پشت پلکانتان بچسبد و از پخش شدن آن جلوگیری کند. پس از آن، برای ایجاد زیرسازی صاف برای خط چشم و صاف کردن رنگ پوست روی پلک‌های خود، از کانسیلر یا پرایمر سایه‌ی چشم استفاده کنید. علاوه بر این، کانسیلر کمک می‌کند تا خط چشم در تمام طول روز سر جای خود باقی بماند. به منظور جلوگیری از چین و چروک شدن، پرایمر را در انتها با پودر فیکس نهایی کنید.

۲. خط چشم خود را انتخاب کنید

برای کشیدن خط چشم گرافیکی، انتخاب خط چشم مناسب، ضروری است. چندین گزینه‌ی مختلف برای خط چشم وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. از آن جمله می‌توان به خط چشم مایع، ژلی، مداد و نمدی اشاره کرد. خط چشم مایع از آنجایی که خطوط دقیق و واضحی را ارائه می‌کند، گزینه‌ای محبوب برای ایجاد مدل‌های گرافیکی خط چشم است. علاوه بر این، رنگ‌دانه‌ی زیادی دارد و بادوام است. از نظر دقت و رنگ‌دانه، خط چشم ژله‌ای با خط چشم مایع در یک خانواده می‌گنجد اما بافت نرم‌تری دارد که محو کردن و ترکیب آن را ساده‌تر می‌کند.

اگر در استفاده از خط چشم تازه‌کار هستید یا می‌خواهید جلوه‌ی ظریفتری داشته باشید، خط چشم مدادی انتخابی فوق‌العاده است. اگرچه مخلوط کردن و مدیریت خط چشم مایع یا ژله‌ای راحت‌تر است اما نتیجه دقیق‌تر خواهد بود. خط چشم‌های نمدی انتخاب عالی دیگری برای کاربران تازه‌کار است زیرا کنترل و دقت بیشتری نسبت به مدادها ارائه می‌کنند و در عین حال نسبت به خط چشم‌های مایع یا ژلی به قدرت کمتری نیاز دارند. در زمان خرید خط چشم حتما به نوع آن دقت کنید تا مطمئن شوید که ماندگاری طولانی دارد و ضدآب است.

۳. طرح خود را ترسیم کنید

پس از تصمیم گیری در مورد خط چشم، بسیار مهم است که طرح خود را قبل از شروع طراحی ترسیم کنید. می‌توانید با این کار ظاهری دقیق و متعادل ایجاد کنید. برای ایجاد یک طرح کلی بر روی پلک‌های خود، از یک قلم‌مو و سایه‌ی چشم کوچک یا مداد چشم با رنگ سفید استفاده کنید. اگر طرحی که انتخاب کرده‌اید بالدار یا چشم گربه‌ای است، از نوک ابروی خود به عنوان مرجع استفاده کنید تا مطمئن شوید بال خط چشم زاویه‌ی درستی دارد. به خاطر داشته باشید که خط چشم شما باید ویژگی‌های طبیعی شما را برجسته کند و شکل چشم‌های شما را زیباتر کند. قبل از شروع طراحی با خط چشم انتخابی خود، طرح خود را روی پلک‌ها بکشید و اصلاحات لازم را صبورانه انجام دهید.

۴. شروع به کشیدن خط چشم کنید

پس از طراحی خط چشم موردنظرتان، حالا زمان آن است که خط چشمتان را بردارید و خطوط را بکشید. برای شروع از گوشه‌ی داخلی چشم آغاز کنید و با حرکات کوچک به سمت بیرون چشم حرکت کنید تا شکل موردنظر ایجاد شود. برای ایجاد خط چشمی صاف و یکنواخت، پلک خود را به آرامی با دست آزاد خود بکشید. به آرامی روی پلک خود کار کنید و در حین حرکت، اشباع رنگ و ضخامت خطوط را افزایش دهید. اگر اشتباه کردید، می‌توانید با استفاده از یک گوش ‌پاک‌کن پنبه‌ای آغشته به پاک‌کننده‌ی آرایش، لکه‌ها یا خطوط ناهموار را برطرف کنید. تا زمانی‌که به ظاهر گرافیکی مورد نظر خود دست یابید، تکنیک خود را با تمرین بهتر کنید.

۵. خطوط خود را اصلاح کنید

زمانی‌که اولین خطوط را با خط چشم کشیدید، از آینه فاصله بگیرید و نتیجه‌ی کار خود را ارزیابی کنید. هرگونه لکه یا خطوط ناهموار را می‌توان با گوش پاک‌کن پنبه‌ای تمیز کرد. برای روتوش و تیز کردن خطوط نیز می‌توان از یک قلم‌موی کوچک وزاویه‌دار و با استفاده از سایه‌ی چشم مشکی استفاده کرد. اطمینان حاصل کنید که خطوط چشم‌ها متقارن هستند و شکل چشم شما تکمیل شده است. به خاطر داشته باشید که خطوط دقیق و تیز برای ایجاد طرح‌های گرافیکی ضروری هستند، بنابراین صبور باشید و برای کشیدن خطوط کاملا وقت بگذارید. اگر در ایجاد ظاهر ایده‌آل مشکل دارید، می‌توانید برای تمرین از پشت دست خود استفاده کرده و تمرین کنید تا زمانی‌که به استعدادهای خود اعتماد بیشتری داشته باشید.

۶. فضاهای منفی باقی‌مانده را پر کنید

حالا باید فضاهای خالی و جاهایی که بدون رنگ باقی مانده‌اند را پر کنید. برای پرکردن قسمت‌های خالی و داشتن جلوه‌ای قوی و چشمگیر، از خط چشم دلخواه خود یا یک قلم‌موی زاویه‌دار کوچک با سایه‌ی چشم مشکی استفاده کنید. رنگ را به طور یکنواخت به جاهای خالی بمالید و از باقی گذاشتن هرگونه توده یا تکه‌های ناهموار خودداری کنید. خط چشم گرافیکی شما پس از اتمام این مرحله منسجم‌تر و قوی‌تر به نظر می‌رسد. برای به دست آوردن نتیجه‌ای عالی، صبور باشید و وقت بگذارید. اگر می‌خواهید رنگ بیشتری اضافه کنید، می‌توانید از خط چشم یا سایه‌ی چشم رنگی نیز برای پر کردن فضای خالی استفاده کنید.

۷. اصلاحات پایانی را انجام دهید

کارهای نهایی آخرین مرحله برای دستیابی به جلوه‌ی گرافیکی خط چشم موردنظر شما است. برای اینکه چشم‌هایتان روشن‌تر و هوشیارتر به نظر برسند، خط چشم‌تان را با خط چشم سفید یا نود خط‌کشی کنید. همچنین می‌توانید مژه‌هایتان را با ریمل بپوشانید تا این تصور را ایجاد کنید که بلندتر و پرتر هستند. حتی استفاده از مژه‌های مصنوعی یا اکستنشن مژه‌ها می‌تواند جذاب‌ترشان باشد. برای اینکه استخوان ابرو و گوشه‌ی داخلی چشمتان برجسته شود، می‌توانید به آن هایلایتر نیز اضافه کنید. استفاده از محصولاتی که رنگ پوست و شکل چشم شما را چشمگیرتر می‌کنند به شما کمک می‌کند تا ویژگی‌های طبیعی و چشمانتان را برجسته‌تر کند.

۸. ظاهرتان را به دلخواه با ریمل و لوازم آرایشی دیگر تکمیل کنید

برای تکمیل ظاهر گرافیکی خط چشم خود می‌توانید از لوازم آرایشی دیگر نیز به دلخواه استفاده کنید. برای اینکه مژه‌های خود را بهبود بخشید و به چشمان خود ظاهری جوان‌تر بدهید، ریمل قدم مهمی است. پس از انتخاب مژه‌ای که برای مژه‌های شما مناسب است، مقدار زیادی ریمل به مژه‌های بالایی و پایینی خود بزنید. برای جلوه‌ی چشمگیرتر، می‌توانید مقداری سایه‌ی چشم نیز به انتهای خطوط گرافیکی اضافه و آن را به سمت بیرون مخلوط کنید. اگر می‌خواهید ظاهر طبیعی‌تری داشته باشید، می‌توانید این مرحله را حذف کنید. برای این‌که ظاهر خود را زیباتر کنید، می‌توانید به گونه‌های خود رژگونه و به لب‌های خود اضافه کنید. فراموش نکنید که لوازم آرایشی را انتخاب کنید که با رنگ پوست و ظاهر کلی شما مطابقت داشته باشد و از امتحان کردن آن نترسید.

سخن آخر

کشیدن خط چشم گرافیکی رویکردی منحصربه‌فرد و جذاب برای جسورانه کردن ظاهر شما است. شروع با پایه‌ی آرایشی تمیز، استفاده از نوار یا شابلون برای دقت بیشتر و امتحان کردن اشکال و رنگ‌های مختلف به شما این امکان را می‌دهد که ظاهری متمایز و چشمگیر ایجاد کنید تا ویژگی‌های چهره‌تان مشخص‌تر شود.

از آن‌جایی که تکمیل این روش ممکن است کمی طول بکشد، به تمرین ادامه دهید و صبور باشید. خط چشم گرافیکی به شما این امکان را می دهد که از طریق آرایش خود را بیان کنید؛ چه خط چشمتان بالدار ساده باشد یا طرحی پیچیده و سخت. با کمک نکات و ترفندهایی که در این مطلب گفتیم، می‌توانید انواع خط چشم‌های گرافیکی جذاب را امتحان کرده و مهارت خود را تقویت کنید.

منبع: tutorialspoint

Adblock test (Why?)

لینک منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.