فهرست بستن

آمار عجیبی از بازار گوشی هوشمند دنیا؛ رشد فروش اپل در سایه سقوط شرکت‌ها

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی موسسه Canalys، فروش گوشی‌های آیفون شرکت اپل به نسبت مدت زمان مشابه در سال گذشته میلادی با رشد چشم‌گیری مواجه شده است. این رشد فروش در حالی اتفاق افتاده است که میزان فروش جهانی گوشی‌های هوشمند سایر شرکت‌ها به دلیل گسترش ویروس کرونا کاهش پیدا کرده است.

به تازگی موسسه تحقیقاتی Canalys گزارش فروش بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را برای فصل دوم سال مالی 2020 را به همراه نتایج شگفت انگیز به نمایش گذاشته است. بر اساس گزارش منتشر شده از سوی موسسه Canalys، در فصل دوم سال مالی 2020 در مجموع 284.7 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رسیده است که به نسبت فروش 331.8 میلیونی در فصل دوم سال مالی 2019 با کاهش 14 درصدی مواجه شده است.

در این بین شرکت‌های سامسونگ، اوپو، شیائومی و هواوی به ترتیب با کاهش فروش 30، 16، 10 و 5 درصدی مواجه شده‌اند. سقوط 30 درصدی فروش سامسونگ شرایط ویژه‌ای را برای هواوی فراهم کرد تا برای مدت کوتاهی جایگاه سامسونگ را به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده گوشی موبایل در جهان تصاحب کند.

در این بین اپل تنها شرکتی است که در فصل دوم سال مالی 2020 با رشد فروش نسبت به سال گذشته مواجه شده است و این موضوع را مدیون گوشی iPhone SE 2020 است. این گوشی به عنوان جایگزین نسخه قدیمی iPhone SE به همراه سخت‌افزار بروزرسانی شده عرضه شده است. برچسب قیمت 399 دلاری این محصول به شدت وسوسه کننده‌ است، زیرا این محصول به سخت‌افزار مشابه گوشی آیفون 11 مجهز شده است اما قیمت بسیار پایین‌تری دارد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، در فصل مالی جاری گوشی iPhone SE 2020 نزدیک به 28 درصد از فروش بازار جهانی محصولات شرکت اپل را به خود اختصاص داده است. در حال حاضر آیفون‌های اپل پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند بازار چین به شمار می‌روند. میزان فروش آیفون‌های اپل در فصل مالی دوم سال 2020 در کشور چین 35 درصد افزایش یافته است.

در زمان گسترش جهانی ویروس کرونا شرکت اپل سیاست‌های هوشمندانه‌ای را برای مقابله با آسیب‌های احتمالی این ویروس به کسب و کارش در پیش گرفت. هم اکنون نتیجه سیاست‌های هوشمندانه شرکت اپل در زمان وقوع بحران را مشاهده می‌کنید؛ در حالی که همه شرکت‌ها با کاهش شدید فروش مواجه شده‌اند، کوپرتینویی‌ها به افزایش میزان فروش دست پیدا کرده‌اند.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *