آمارهای عجیب از فروش PlayStation 5 در برابر Xbox Series X/S

به نظر شما فروش کدام کنسول نسل نهمی بیشتر بوده است؟ PlayStation 5 یا Xbox Series X/S؟ آیا فروش هر دو کنسول در سطح انتظارات بوده است؟ برای فهمیدن اطلاعاتی جالب توجه از انتخاب گیمرها، با شهر سخت افزار همراه باشید.

چندی پیش، مایکروسافت بدون اعلام تعداد کنسول‌های فروخته شد، اعلام کرد که فروش دو کنسول Xbox Series S/X در روز عرضه به قدری بالا بوده است که رکوردی جدید در تاریخ ایکس باکس را به ثبت رسانده است. در ادامه، مایکروسافت به کمبود موجودی شدید اذعان کرده و تأیید کرد که تمام تلاش خود را برای افزایش تولید و ارسال به موقع به فروشگاه‌ها خواهد کرد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که PlayStation 5 نیز در هر دو نسخه دارای دیسک گردان و دیجیتال، فروش بالایی را تجربه کرده است. کنسول پلی استیشن 5 نیز در 65 کشور جهان به صورت رسمی عرضه شد. این کنسول که در تاریخ 19 نوامبر به صورت رسمی وارد میدان رقابت شد، با فروشی نامشخص روبرو است که سونی نیز مانند مایکروسافت از اعلام تعداد آن طفره می‌رود.

XXX-11.jpg

به هر حال، به لطف تحقیقات Famitsu حالا می دانیم که چند دستگاه از کنسول‌های نسل نهمی PlayStation 5 یا Xbox Series X/S دست کم در کشور ژاپن فروخته شده است. از آنجایی که زادگاه PS5 کشور ژاپن است، تعجبی ندارد که این محصول در بازار وطنی خود فروش بالاتری را به نسبت رقیب تجربه می‌کند. گزارش‌های Famitsu از آمار فروش کنسول‌های نسل نهمی سونی و مایکروسافت، و حتی کنسول‌های نینتندو سوئیچ به شرح زیر است:

  • نسخه دارای دیسک گردان یا استاندارد PlayStation 5: تعداد 103.901 عدد
  • نسخه دیجیتال کنسول PlayStation 5: تعداد 14.184 عدد
  • کنسول Xbox Series X: تعداد 16.247 عدد
  • کنسول Xbox Series S: تعداد 4.287 عدد
  • کنسول Nintendo Switch: تعداد 93.671 عدد
  • کنسول Nintendo Switch Lite: تعداد 22.596 عدد

با توجه به آمارهای فوق می‌توان گفت که فروش کنسول‌های Xbox در برابر پلی استیشن نسل نهمی، 1 به 5.5 بوده است. از سوی دیگر، فروش دو کنسول قدیمی و دستی-هیبریدی Switch و Switch Lite نیز در برابر کنسول‌های نسل نهمی بسیار بالا بوده و این مسئله نشان می‌دهد که دست کم در بازار ژاپن، فروش کنسول‌های نسل نهمی در برابر نینتندوها چندان رضایت بخش نبوده است.

در گذشته نیز پیش‌بینی شده بود که با عرضه کنسول‌های نسل نهمی، به دلیل کمبود و نایاب شدن، بسیاری از گیمرها برای تعطیلات به سراغ کنسول‌های Switch خواهند رفت. Bloomberg گزارش می‌دهد که همه گیری ویروس کرونا در مبحث تأمین کنسول PS5 نیز تأثیرات خود را نشان داده است؛ موجودی سونی نیز بسیار پایین بوده و تمرکز سونی بر بازارهای پُر درآمد، از جمله آمریکا، کانادا، انگلستان و اروپا است. انتظار می‌رود که آمار فروش PS5 در ژاپن در مقایسه با PS4 کاهش یابد.

به نظر می‌رسد که به مانند ژاپن، در برخی دیگر از نقاط جهان، PS5 فروشی بالاتر از Xbox ها را تجربه کرده باشد؛ با این وجود در حال حاضر موجودی هر دو کنسول در وضعیت افتضاح قرار داشته و گیمرها انتخاب‌های چندانی ندارند!

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *