فهرست بستن

آفیس 2021 معرفی شد – عرضه نسخه ویندوز و macOS تا پایان سال

مایکروسافت به صورت رسمی از آفیس 2021 رونمایی کرد و تأیید کرد که این مجموعه در ادامه سال جاری میلادی عرضه خواهد شد.

Office 2021 مایکروسافت برای ویندوزهای 32 بیت و 64 بیت و کامپیوترهای macOS اپل عرضه خواهد شد و با یک بار پرداخت هزینه برای مجموعه اداری، قابل استفاده خواهد بود. این یعنی مایکروسافت آفیس جدید را در پلتفرم اشتراک Office 365 که زمان و انرژی زیادی را صرف آن کرده، عرضه نخواهد کرد. برای کاربرانی که تنها به مجموعه برنامه‌های آفیس نیاز داشته و قصد ندارند سرویس پولی آفیس365 را خریداری کنند، این خبری خوبی خواهد بود.

قابلیت‌های جدید آفیس 2021

در حالیکه مایکروسافت هنوز جزئیات تمامی تغییراتی که قرار است در نسخه 2021 آفیس شاهد آنها باشیم را ارائه نکرده است، اعلام کرده که این برنامه از سیستم دارک مود یا همان تم تاریک پشتیبانی خواهد کرد و قابلیت Dynamic Arrays و XLOOKUP نیز به اکسل اضافه خواهد شد.

دارک مد ورد آفیس 2021

مایکروسافت امسال از Office LTSC (کانال سرویس‌دهی بلند مدت آفیس) نیز رونمایی کرده است که نسخه مخصوص بیزینس‌هایی است که به نسخه استاتیک این مجموعه نیازی ندارند. گفته می‌شود که این نسخه از برنامه در کنار قابلیت‌هایی مانند دارک مد، از امکاناتی برای استفاده افراد ناتوان نیز بهره می‎برد. طبق گفته مایکروسافت LTSC را می‌توان در دستگاه‌هایی استفاده کرده کاربری عادی نداشته و به عنوان مثال تا سال‌ها امکان دریافت آپدیت‌هایی که قابلیت‌های جدید را اضافه می‌کند را نداشته باشند.

هم آفیس 2021 و هم Office LTSC پس از عرضه برای مشاغل فقط تا 5 سال قابل پشتیبانی خواهند بود و این در حالیست که پیش‌تر پشتیبانی مایکروسافت 7 ساله بود. همچنین قیمت آفیس نسخه استاندارد و Professional Plus و همچنین هر کدام از برنامه‌های مجزا برای کاربران تجازی 10 درصد بالاتر خواهد بود و برای باقی کاربران ثابت باقی می‌ماند.

بیشتر بخوانید: دارک مود در Microsoft Word – تصحیح مشکلات قبلی

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *