فهرست بستن

آشنایی با بهترین تلویزیون های هوشمند ۴K HDR 2018

آشنایی با بهترین تلویزیون های هوشمند 4K HDR 2018

فناوری High Dynamic Range یا HDR این روزها در میان دستگاه های هوشمند بسیار شناخته شده بوده و به کار گرفته می شود. بسیاری اگرچه این فناوری را می شناسند اما عده ای اطلاعات کافی از High Dynamic Range ندارند. البته با توجه به معنای نام آن که محدوده داینامیکی بالا بوده، می توان دریافت این فناوری کمک می کند تا شاهد روشنایی بیشتر تصویر در صفحه نمایش باشیم.

HDR را می توان در هر دستگاهی مشاهده کرد و تنها به تلویزیون های هوشمند محدود نمی شود. از دیسک های Ultra HD Blu-ray گرفته تا شبکه های استریم Amazon Video و Netflix 4K که قابلیت نمایش محتوا HDR را دارند.

به کمک HDR می توان به تشخیص محیط تاریک و روشن پرداخت و حتی حالت پرجنب و جوش تصاویر در صفحه نمایش به خوبی مشخص می شود. به هر حال اگر بخواهیم تلویزیون هوشمندی با پشتیبانی از HDR انتخاب کرد بایستی انتخاب دقیقی داشت و این انتخاب بدون کارشناسی مناسب صورت نمی گیرد.

در این مطلب قصد داریم شما را با بهترین تلویزیون های هوشمند هوشمند ۴K HDR 2018 آشنا سازیم تا تجربه خرید بهتر و آسانی را داشته باشید:

۱- فیلیپس ۵۰PUS6272 / قیمت ۴۶۰ پوند

تلویزیون هوشمند مدل ۵۰PUS6272 فیلیپس یک تلویزیون معمولی نیست و ارزش آن در خرید بالاست. زیرا مشتریان این محصول با هزینه ۴۶۰ پوند از تلویزیونی برخوردار می شوند که قادر است باکیفیت ۴Kو قابلیت HDR به پخش محتوا ویدئویی بپردازد. مشخصات بزرگی توسط فیلیپس برای این تلویزیون هوشمند در نظر گرفته شده تا موردتوجه قرار گیرد. از ویژگی های مدل باید به صفحه نمایشی با وضوح ۴K، پشتیبانی از استانداردهای HDR10, HLG برای روشنایی بیشتر در محیط تاریک، قابلیت Ambilight برای نورپردازی در قسمت عقب تلویزیون برای هیجان انگیز شدن نمایش و برخی دیگر اشاره کرد. فیلیپس شاید قیمت پایین و مطلوبی را برای این تلویزیون هوشمند در نظر گرفته اما ویژگی های موجود در آن را نمی توان حتی در تلویزیون های هوشمند رده بالا دیگر یافت.

۲- سامسونگ QE49Q7F /قیمت ۱۱۳۰ پوند

در بحث تلویزیون هوشمند برندهای مختلفی وجود داشته که تاکنون توانستند عملکرد خوبی از خود نشان داده و مطرح شوند. در این بین باید به QE49Q7F شرکت سامسونگ اشاره کرد که با قیمت ۱۱۳۰ پوندی به فروش می رسد. با چنین هزینه ای نمی توان تلویزیون هوشمند قابل توجهی خریداری کرد اما QE49Q7F یک مدل برجسته است. تلویزیون های هوشمند مناسب از قیمت بالایی برخوردار هستند و به سادگی نمی توان آنها را خریداری کرد.

اما سامسونگ با مدلی چون QE49Q7F سعی کرده محصولی کامل و ایده آل را ارائه دهد. البته ویژگی های کلیدی آن شامل کیفیت ۴K، پشتیبانی از HDR10, HDR10+, HLG، پنل QLED می شود. این مشخصه ها در یک تلویزیون هوشمند ۱۰۰۰ پوندی کمیاب است اما سامسونگ در QE49Q7F چنین ویژگی هایی را گنجانده تا مشتریان بتوانند تجربه کاربری کامل و بی نقصی داشته باشند. گذشته از آن طراحی جذاب و زیبایی داشته که نظر هر فردی را جلب می کند.

۳-سونی KD-49XF9005/قیمت ۱۳۰۰ پوند

سونی دیگر برند مطرح تولیدکننده تلویزیون هوشمند بوده و هر سال با رونمایی از محصولات جدید خود توانسته مورد توجه قرار گیرد. یکی از تلویزیون های هوشمند باکیفیت و پروضوحی این شرکت KD-49XF9005 است که با قیمت ایده آل به فروش می رسد.

این محصول از کیفیت ۴K HDR برخوردار بوده و با سیستم عامل اندروید تی وی همراست. با وجود ۴ خروجی HDMI می توان دستگاه های مختلفی را به آن متصل کرد. با هزینه ۱۳۰۰ پوندی می توان به تلویزیون هوشمندی دست یافت که در عین برخورداری از کیفیت تصویر بالا، قابلیت های گسترده ای دردسترس کاربر خود می گذارد و هزینه مطلوبی را باید برای خرید آن صرف کرد.

بدون شک حضور KD-49XF9005 سونی در لیست ارزشمند است.

۴-فیلیپس ۵۵POS9002/ قیمت ۲۰۰۰ پوند

همانطور که می دانید فیلیپس برند شناخته شده ای در زمینه تولید تلویزیون هوشمند است و همیشه می توان نام آن را در میان تولیدکنندگان تلویزیون هوشمند شاهد بود. محصول ۵۵POS9002 آن تلویزیون هوشمند ۵۵ اینچی و بزرگی بوده که مشخصه های خوبی برای آن فراهم آمده است. مشخصه هایی که می توان به ارزشمندی بالا ۵۵POS9002 پی برد و در هنگام خرید تردیدی از خرید این تلویزیون نداشت. اگر بخواهیم ویژگی های آن را به شکل گزینه ای مطرح کنیم باید چنین اظهار داشت: پنل OLED ، فناوری نورپردازی Ambilight ، قیمت مناسب و در نتیجه خرید حتمی یکی از آنها. بدون شک ارزش خرید این تلویزیون فیلیپس بالاست زیرا در یک سو وضوح بالایی در نمایش محتوا داشته و در سوی دیگر قابلیت های جانبی جالب توجهی برای آن در نظر گرفته شد.

البته ویژگی های کلیدی آنها پنل ۴K OLED، چهار خروجی HDMI و پشتیبانی از HDR10 و HLG می باشد که مشخصه های کاملی برای محصول شرکت فیلیپس به شمار می رود. از این رو می توان انتظارات بالایی در عملکرد پخش تصویر از این TV هوشمند شرکت فیلیپس داشت.

۵- سامسونگ UE65MU7000 / قیمت ۱۶۵۰ پوند

تلویزیون هوشمند UE65MU7000 سامسونگ یکی دیگر از بهترین تلویزیون های هوشمند ۴K HDR بوده که توسط برند بزرگی چون شرکت کره ای سامسونگ توسعه یافته است. این شرکت هر سال نسل جدیدی از تلویزیون های هوشمند خود را با بهترین وضوح و طراحی معرفی می کند، در سال ۲۰۱۸ نیز شاهد رونمایی چند مدل QLED بودیم که نه تنها در طراحی و کیفیت تصویر، بلکه در هوشمندی نیز یک مدل قابل توجه به شمار می رفت.  این اسمارت تی وی با قیمت ۱۶۵۰ پوند در مقایسه با ۵۵POS9002 فیلیپس اگرچه قیمت کمتری داشته اما بدان معنا نیست مطلوب و کارآمد نمی باشد.

سامسونگ در این تلویزیون از پنل LCD بهره گرفته که در مقایسه با پنل OLED هزینه تولید کمتری دارد. تلویزیون های هوشمند ۴K تعدادشان کم نیست و بیشتر شرکت ها با فزونی یافتن این کیفیت تصمیم گرفتند برتعداد این نوع مدل ها بیافزایند. سامسونگ نیز از جمله این شرکت ها بوده و البته یکی از بزرگترین تولیدکنندگان اسمارت تی وی شناخته می شود.

از ویژگی های کلیدی این دستگاه باید به پنل LCD با کیفیت ۴K، پشتیبانی از HDR برای روشنایی بیشتر در محیط های تاریک و طراحی مینیمالیستی و باکیفیت اشاره کرد.

۶- ال جی OLED55C8PLA / قیمت ۳۰۰۰ پوند

یکی دیگر از مدل های موجود در این لیست تلویزیون هوشمند OLED55C8PLA شرکت ال جی است. کمپانی که در بحث تولید تلویزیون هوشمند برندی محبوب و شناخته شده بوده و حتی رقیب سرسختی هم برای سامسونگ است.

این کمپانی پیشتر به عرضه تلویزیون هوشمند OLED55C8PLA با سایز ۵۵ اینچی پرداخته که با قیمتی ۳۰۰۰ پوندی به فروش می رسد. چنین قیمتی بالا بوده و OLED55C8PLA را می توان مدلی رده بالا در میان محصولات ال جی به شمار آورد. مدلی که از طراحی مدرن و جذابی برخوردار است و می تواند نظر مخاطب را به خود جلب کند.

گذشته از ویژگی های موردبحث OLED55C8PLA ال جی به مشخصه های دیگری هم مجهز است. مشخصه هایی که آن را نسبت به برخی رقبا برتر می سازد و می تواند عملکردی بهتر از خود نشان دهد. تاکنون شرکت ال جی مدل های مختلفی از صفحه نمایش های OLED خود را عرضه کرد اما OLED55C8PLA با قیمت ۳۰۰۰ پوندی یک مدل ارزشمند است و توانسته در لیست بهترین ها نیز قرار گیرد. مشخصه هایی که ال جی برای این تلویزیون هوشمند خود در نظر گرفته آن را می توان یکی از بهترین ها دانست.

از مشخصه های کلیدی این تلویزیون هوشمند باید به کیفیت ۴K، پشتیبانی از HDR10, HLG, Dolby Vision و پنل OLED اشاره کرد. تمامی این ویژگی ها را نمی توان به سادگی در تلویزیون های هوشمند معمولی یافت و OLED55C8PLA یکی از آنهاست.

۷- سامسونگ QE65Q9FN /قیمت ۳۸۰۰ پوند

سامسونگ در تولید تلویزیون هوشمند شرکت شناخته شده ای بوده و تاکنون توانسته با عرضه محصولاتی باکیفیت طرفداران بسیاری را فراهم آورد. یکی از مدل های قابل توجه این کمپانی QE65Q9FN نام داشته که نوعی تلویزیون ۴کی بوده و می تواند وضوح بالایی در پخش محتوا داشته باشد. این شرکت در سبد محصولات خود مدل های متعددی داشته QE65Q9FN تنها یکی از مدل های فوق العاده این شرکت به شمار می رود.

این تلویزیون هوشمند به پنل QLED بوده و از وضوح ۴K برخوردار است. همچنین صفحه نمایش آن از HDR10, HLG پشتیبانی کرده و با نور پس زمینه LED رنگ ها را به شکل عمیقی نشان می دهد. سامسونگ اگرچه قیمت بالایی برای این مدل در نظر گرفته اما ویژگی هایی که روی این تلویزیون هوشمند می توان شاهد بود رده بالا بوده و دست کمی از رقبا سرسخت خود در برند ال جی ندارد.

بازدید: 32

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.