فهرست بستن

آذری جهرمی: ترافیک استفاده از نرم‌افزار شاد رایگان می‌شود

همانطور که می‌دانید و بارها در این مورد در شهر سخت افزار با هم صحبت کردیم استفاده از شبکه شاد و چالش‌های مهم آن از جمله هزینه ترافیک اینترنت این نرم‌افزار یکی از مهمترین مشکلات خانواده‌هایی است که فرزند دانش‌آموز دارند. خبرهای جدید حکایت از این دارد که دولت قصد دارد هزینه استفاده از این شبکه را رایگان کند.

دیروز با هم در مورد اظهار نظر وزیر آموزش و پرورش در خصوص یک‌سوم شدن و احتمال رایگان شدن ترافیک شبکه شاد در مناطق محروم صحبت کردیم ولی به نظر برنامه دولت هم‌سو شدن با رایگان بودن آموزش همگانی است که در قانون اساسی مورد تأکید قرار گرفته است.

در همین خصوص محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره دستور اخیر رئیس جمهوری مبنی بر اعمال تعرفه رایگان اینترنت مورد استفاده برای دانش آموزان در نرم افزار شبکه شاد گفت:

آنچه که آقای رئیس جمهوری دستور دادن این بود که استفاده دانش آموزان و معلمان از شبکه شاد رایگان باشد. ظرف امروز و فردا در این زمینه جلسه ای با سازمان برنامه و بودجه خواهیم داشت و مراتب را به اپراتورها ابلاغ خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات همچنین به این موضوع نیز اشاره کرد که آموزش مجازی صرفاً از طریق شبکه شاد پیگیری نمی‌شود و دانش آموزان و معلمان از ابزارهای دیگر نیز استفاده می‌کنند، به همین دلیل این وزارتخانه در حال طراحی بسته‌های جدیدی است که در اختیار معلمان و دانش آموزان و همچنین اساتید دانشگاهی و دانشجویان قرار گرفته تا بتوانند از آموزش مجازی استفاده نموده و این مهم را به سمت عدالت آموزشی سوق دهد.

جهرمی با بیان اینکه جزئیات این این اقدامات را تا دوشنبه هفته آتی اعلام خواهیم کرد، افزود:

بسته های که طراحی کرده ایم مقداری فراتر از شبکه شاد است و در واقع عملاً مردم می توانند روی این موضوع حساب کنند که استفاده از اپلیکیشن شاد رایگان خواهد شد.

در ادامه این مصاحبه، محمد جواد آذری جهرمی اعلام کرد که امروزه کار اتصال رایگان بیش از ۸۶ هزار مدرسه در سراسر کشور به شبکه ملی اطلاعات به اتمام رسیده است. همچنین اتصال تمام دانشگاه‌ها به این شبکه نیز در دستور کار قرار دارد و باید حدود یک هزار دانشگاه را به این شبکه متصل کنیم؛ در حال حاضر طراحی های این اقدام در حال انجام است و فکر می‌کنم که تا پایان سال جاری این موضوع طول بکشد. وزیر ارتباطات همچنین تصریح کرد:

بسته مخصوص دانشجویان و اساتید برای آن است که آنها بتوانند از ابزارهای آموزش مجازی استفاده کنند و هزینه این نوع آموزش روی دوش آنها قرار نگیرد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *